Obrońca Atalanty przed szansą na wielki transfer

Giorgio Scalvini
Giorgio Scalvini Pressfocus

Giorgio Scalvini to jeden z najzdolniejszych wychowanków Atalanty Bergamo. Spora grupa uznanych europejskich marek przygląda się uważnie rozwojowi Włocha, który już wkrótce może zmienić barwy klubowe. Takie informacje przekazali dziennikarze La Gazzetta dello Sport.

  • Giorgio Scalvini robi spore postępy w barwach Atalanty
  • Włoch wyceniany jest na 20 milionów euro, a jego transferem interesują się wielkie marki
  • Atalanta nie zamierza sprzedawać 19-latka za mniej niż 30 milionów euro

Talent Atalanty w orbicie zainteresowań topowych klubów

Mimo zaledwie 19-lat na karku Giorgio Scalvini wyceniany jest już przez portal Transfermarkt na 20 milionów euro. Wychowanek Atalanty Bergamo w sezonie 2022/23 stał się zawodnikiem wyjściowego składu, a trener Gian Piero Gasperini ma do niego całkowite zaufanie. 

Ekrem Konur poinformował, że w kolejce po transfer Włocha ustawiło się już wiele uznanych marek. Chęci pozyskania środkowego obrońcy wyrażają Liverpool, Manchester City, Bayern Monachium i Inter Mediolan. Faworytem do jego pozyskania wydają się Nerazzurri, którzy obawiają się utraty Stefana de Vrija i Milana Skriniara, którym wygasają kontrakty. 

Wicemistrzowie Włoch muszą jednak już teraz zacząć gromadzić środki na transfer Włocha. Atalanta wycenia go na 30 milionów euro i nie chce pozbywać się swojej perełki za niższą kwotę. Niewykluczone, że oferty za środkowego obrońcę zaczną wpływać do czarno-niebieskich. 

W obecnym sezonie Giorgio Scalvini rozegrał już 12 meczów. Udało mu się raz wpisać na listę strzelców. 

Czytaj również: Atalanta wyceniła utalentowanego wychowanka. Kwota robi wrażenie

Komentarze