Rozstania służą Interowi. Zaoszczędził mnóstwo pieniędzy

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez Pressfocus

Inter tego lata rozstał się z wieloma piłkarzami. To korzystne dla klubu, który zbliża się do zaoszczędzenia kwoty, który sobie wyznaczył.

  • Lato to pracowity czas dla Interu
  • Mediolańczycy dopinają odejścia swoich piłkarzy
  • Dzięki temu chcą zaoszczędzić ponad 50 milionów euro na pensjach

W Mediolanie tną niepotrzebne koszty

Sytuacja finansowa zmusiła rok temu Inter do sprzedaży Achrafa Hakimiego. Mediolańczycy rozstali się też z Romelu Lukaku. Na odejściu Marokańczyka i Belga klub zarobił około 180 milionów euro. Tego lata nie zapowiada się na transakcję o tak dużym potencjale sprzedażowym.

Inter nawet jeżeli nie sprzeda piłkarza za ogromną sumę, będzie miał na koncie dodatkową zauważalną sumę. Klub rozstaje się bowiem z przeważnie niepotrzebnymi piłkarzami, których pensje były odczuwalnym wydatkiem. Niechciana strata dla mediolańczyków to z pewnością odejście Ivana Perisicia na zasadzie wolnego transferu. Pozostali nie mieli zbyt ważnej roli. Interu nie reprezentują już: Aleksandr Kolarov, Matias Vecino, Stefano Sensi (wypożyczenie), Andrea Ranocchia, czy Arturo Vidal. Dzięki temu w klubowej kasie zostanie 35 milionów euro brutto.

Szykują się kolejne odejścia z Interu, a co za tym idzie, kolejne oszczędności. Z mediolańczykami mają tego lata rozstać się: Alexis Sanchez, Andrea Pinamonti, Valentino Lazaro, Eddie Salcedo, czy Lucien Agoumé. Tym samym Inter zrealizowałby swój cel, którym jest zaoszczędzenie na pensjach 55 milionów euro.

Czytaj także: Milan walczy z twardym negocjatorem. Ważny gest gracza

Komentarze

Comments 5 comments

Firma DigitalBits zajmująca się kryptowalutami, która od 1 lipca zastąpiła na koszulkach Interu firmę Socios.com, nie wpłaciła pierwszej transzy wynikającej z umowy sponsorskiej. Klub usunął więc logo firmy ze swojej strony internetowej.Sumarycznie umowa miała trwać przez cztery lata i zapewnić Interowi 85 milionów euro. Kryptowaluta DigitalBits jest obecnie warta 0,03872 USD, co oznacza spadek o 96% w stosunku do rekordowego poziomu wynoszącej 1,03 USD.