Różnice zdań w Juve, Allegri z wotum zaufania u prezydenta klubu

Andrea Agnelli, Pavel Nedved i Maurizio Arrivabene
Andrea Agnelli, Pavel Nedved i Maurizio Arrivabene fot. PressFocus

Massimiliano Allegri nie zostanie zwolniony mimo słabego początku Juventusu w sezonie 2022/2023. Tymczasem ciekawe wieści na temat Włoch przekazało Corriere della Sera. Wiceprezes klubu Pavel Nedved wystąpił z propozycją odsunięcia Allegriego od prowadzenia Juve, ale prezydent Andrea Agnelii odrzucił ten wniosek.

  • Massimiliano Allegri ostatnio jest w ogniu krytyki
  • Juventus pod wodzą Włocha gra poniżej oczekiwań
  • Nie milkna spekulacje na temat przyszłości 55-latka

Nedved chciał zwolnienia Allegriego

Massimiliano Allegri wrócił do Juventusu w 2021 roku. W momencie, gdy Włoch zastępował Andree Pirlo na stanowisku opiekuna Starej Damy, to z optymizmem przyjęto tę wiadomość. Po ponad roku pracy sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni.

Dzisiaj Allegri jest krytykowany na każdym kroku, a jego pozycja w klubie jest bardzo niepewna. Corriere dello Sport ujawniło natomiast, że zwolennikiem zwolnienia Włocha był wiceprezes klubu Pavel Nedved. Czech złożył wniosek w tej sprawie, który błyskawicznie został jednak odrzucony przez prezydenta turyńczyków Andreę Agnelliego.

Włoskie media sugerują, że 16 września działacze Juventusu przeprowadzili rozmowy, w których trakcie Nedved wyraził swoje zdanie na temat pracy Allegriego, chcąc zmiany na stanowisku trenera. Agnelli jednak wniosek Czecha odrzucił. Tymczasem 19 września sternik klubu rozmawiał z trenerem Juve, zapewniając go, że nie ma tematu nowego trenera.

Bianconeri jak na razie w siedmiu kolejkach Serie A wywalczyli 10 punktów. Aktualnie Juventus plasuje się na ósmym miejscu w ligowej klasyfikacji. Z kolei w Lidze Mistrzów piłkarze Juve zaliczyli porażki z PSG (1:2) i Benfika (1:2).

Czytaj więcej:Były selekcjoner wymarzoną opcją dla kibiców Juve

Komentarze

Comments 3 comments

Nedved, Nedved, Nedved… Niedźwiedź piłkarzem był wielkim. Ale właściwie to od czego on jest teraz w tym Juve? Wizerunkowy? Dla mnie osobiście miarka się przebrała. Nie ma gry, nie ma drużyny, nie ma żadnego pomysłu na grę (normalnego). I w kwestii zwolnienia Maxa jestem za. Tu się rodzi pytanie: kto zdrowy psychicznie zgodził się na klauzulę o wypłacie gifantycznego odszkodowania przy zwolnieniu Allegriego. Poprzednio jak mu podziękowano to doił Juve równe dwa lata i teraz też to robi/zrobi…