Rozejm w Romie. Dżeko odejdzie latem

Edin Dżeko
Edin Dżeko PressFocus

Doszło do spotkania pomiędzy trenerem Romy, Paulo Fonsecą, a Edinem Dżeko. Panowie zawarli rozejm, ale Bośniak latem odejdzie ze stolicy Włoch.

Tiago Pinto, nowy prezes AS Romy, we wtorek rano poprosił Paulo Fonsecę i Edina Dżeko, by spróbowali przywrócić drużynie spokój. Bośniak nie otrzymywał szans od szkoleniowca, w efekcie czego pojawiły się spekulacje o nadchodzącym transferze napastnika. Sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta, gdy Roma odpadła we wstydliwy sposób z Pucharu Włoch, przegrywając ze Spezią 2:4.

Konflikt pomiędzy panami narastał, a jako, że Dżeko ostatecznie latem nie odszedł z Rzymu, Tiago Pinto nawołał ich do zakopania topora wojennego dla dobra klubu.

Reperkusje wobec napastnika

Edin Dżeko poniesie jednak konsekwencje swoich czynów. Prezes podkreślił, że trener ma pełną autonomię w kontekście wyboru graczy, a Bośniak otrzyma bardzo wysoką grzywnę. Pinto nie wskazał, kto powinien nosić opaskę kapitańską, ale wydaje się, że Fonseca pozostawi ją na ramieniu Lorenzo Pellegriniego. Dżeko, który wrócił do grupy w dniu urodzin swojej córki, Uny, może dostać powołanie na nadchodzący mecz z Juventusem. Pellegrini z powodu zawieszenia nie weźmie udziału w tym spotkaniu, więc możliwe, że kolegów na boisko wyprowadzi Gianluca Mancini.

Rozejm

Ani Fonseca, ani Dżeko nie uważają, że popełnili błąd, ale uznali za logiczne, by znaleźć rozwiązanie trwającego konfliktu. Klub nie chce posadzić na ławce gracza, który zarabia 7,5 miliona euro netto. Celem Romy jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów i będzie to znacznie łatwiejsze z Dżeko w zespole.

Teraz Fonseca będzie musiał sprytnie zarządzać napastnikiem, by działać w interesie klubu. Bośniak ma natomiast pół roku, by pokazać się z jak najlepszej strony przed letnim okienkiem, w którym chce opuścić stolicę Włoch. Latem pozostanie mu rok obowiązującego kontraktu z Romą.

Komentarze