Rozczarowanie w Mediolanie. “Musimy wygrywać takie mecze”

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte nie krył rozczarowania remisem 2:2 z Parmą w sobotnim spotkaniu 6. kolejki Serie A. Trener Nerazzurrich po zakończeniu meczu zwracał przede wszystkim uwagę na nieskuteczność prowadzonego przez siebie zespołu. – Musimy wygrywać takie mecze – stwierdził szkoleniowiec.

Czytaj dalej…

Sobotni mecz na San Siro zakończył się remisem 2:2, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Parma prowadziła w tym meczu już 2:0 po dwóch trafieniach Gervinho. Nerazzurri zdołali odrobić straty za sprawą Marcelo Brozovicia i Ivana Perisicia.

– To nie pierwszy raz, kiedy dominowaliśmy w meczu, a mogliśmy doznać porażki. Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać wielu szans i to nie jest dobre. Jeśli chcemy mieć duże ambicje, musimy wygrywać takie spotkania – powiedział Conte w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Musimy patrzeć na siebie i się doskonalić, zwiększając determinację w wykorzystaniu stworzonych sytuacji. W przeciwnym razie ryzykujemy, że zapłacimy za to, jak w tym spotkaniu.

– Stwarzaliśmy sobie okazje, ale problemem było ich wykończenie. Nie chodzi tylko o napastników, ale również skrzydłowych, pomocników i obrońców. Pod bramką nie byliśmy wystarczająco zdeterminowani, więc znowu rozmawiamy o kolejnym remisie. W defensywie również mogliśmy zagrać lepiej, ale nie zamierzam o nic winić moich zawodników. Ogólnie zagraliśmy dobrze, stwarzaliśmy sytuacje, ale powinniśmy zdobyć więcej bramek. W takich spotkaniach jak to, w których dominujesz, musisz wygrać, jeśli masz ambicje, aby dostać się na szczyt – dodał.

Conte nie szczędził również pochwał pod adresem Parmy. – Byli doskonali, oddali dwa strzały i zdobyli dwie bramki. Drużyny przeciwko nam nie oddają zbyt wielu strzałów, ale kiedy to robią, mają wysoki procent skuteczności. Każda z drużyn starł się wydobyć to, co najlepsze. Parma zmieniła sposób gry, tak jak to zrobił Szachtar w Lidze Mistrzów. To znaczy, że bardzo nas szanują – powiedział szkoleniowiec.

Komentarze