Milan finalizuje transfer bramkarza

Mike Maignan
Mike Maignan Pressfocus

Wobec poważnej kontuzji Mike Maignana włodarze Milanu zdecydowali się na sprowadzenie do klubu dodatkowego golkipera. Dziennikarze Sky Sports przekazali, że Rossoneri są bliscy finalizacji Devisa Vazqueza.

  • Wciąż nie wiadomo, kiedy do gry wróci Mike Maignan
  • Milan postanowił, że obsada bramki wymaga w tej sytuacji wzmocnienia
  • Klub jest bliski finalizacji transfer Devisa Vazqueza z Club Guarani

Kontuzja Mike Maignana się przeciąga

Już ponad trzy miesiące poza grą pozostaje Mike Maignan, który w meczu reprezentacji Francji nabawił się poważnej kontuzji. Powrót do pełni zdrowia golkipera przeciąga się, dlatego klub zdecydował, że niezbędne jest sprowadzenie kolejnego bramkarza. 

Dziennikarze Sky Sports przekazali, że Milan jest bliski sprowadzenia Devisa Vazqueza. 24-letni Kolumbijczyk przeniesie się do Włoch z paragwajskiego Club Guarani. Obecnie między słupkami Rossonerich stoi doświadczony Ciprian Tatarusanu, a rolę jego zmiennika pełni 39-letni Antonio Mirante. 

Zimą klub planuje sprowadzić jeszcze z Atalanty 30-letniego Marco Sportiello. Niemal pewne jest zatem, że Milan rozstanie się z którymś z doświadczonych bramkarzy. Dziennikarze Sky twierdzą, że transfer Devisa Vazqueza zaplanowany był już wcześniej i nie jest uzależniony od stanu zdrowia Maignana. 

Nie poznaliśmy jak na razie kwoty transakcji, jednak transfer zawodnika Club Guarani należy postrzegać w kategorii rynkowej okazji. W przyszłym tygodniu ma on przejść testy medyczne, a 10 stycznia stawić się na pierwszym treningu w barwach Milanu.

Czytaj też: Gwiazda Milanu na radarach Realu Madryt

Komentarze