Milan zareagował na doniesienia ws. negocjacji z Leao

Stefano Pioli i Rafael Leao
Stefano Pioli i Rafael Leao Pressfocus

Media włoskie przekazały we wtorek, że negocjacje między Milanem i Rafaelem Leao zostały zerwane. Zawodnik nie doszedł do porozumienia z klubem ws. nowego kontraktu. Na doniesienia te błyskawicznie zareagował klub. Rossoneri wydali oficjalne oświadczenie. 

  • Włoskie media przekazały, że negocjacje między Milanem i Rafaelem Leao zostały zerwane
  • Rossoneri opublikowali w tej sprawie komunikat
  • Władze Milanu zdementowały doniesienia dziennikarzy

Milan zaprzecza. Negocjacje z Refaelem Leao trwają?

Od wielu miesięcy ciągną się negocjacje między Milanem i przedstawicielami Rafaela Leao. Klub chciałby przedłużyć współpracę z Portugalczykiem, jednak skrzydłowy nie do końca jest przekonany co do pozostania w Mediolanie. Największe wątpliwości dotyczyły jednak jego klauzuli odstępnego.

Według włoskich mediów, agenci zawodnika domagali się wpisania w jego nowym kontrakcie klauzuli odstępnego na poziomie ok. 80 milionów euro. Władze Milanu chciały, żeby kwota ta wynosiła przynajmniej 150 milionów. Z tego powodu miało dojść do zerwania negocjacji. Na doniesienia dziennikarzy momentalnie zareagowali Rossoneri. Opublikowali oficjalny komunikat, w którym dementują je. 

Milan zaprzeczył informacjom La Gazzetta dello Sport, jakoby negocjacje z Rafaelem Leao miały zostać zerwane. Klub utrzymuje, że Portugalczyk chciałby przedłużyć umowę, a takie rozwiązanie nie jest wciąż wykluczone.

Rossoneri obawiają się utraty skrzydłowego, który kuszony jest przez wiele topowych klubów. Kontrakt Portugalczyka wygasa w czerwcu 2024 roku. Dlatego też dyrekcji mistrza Włoch tak bardzo zależy na jak najszybszym przedłużeniu go.

Komentarze