Hitowy transfer wewnątrz Serie A na horyzoncie

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo Pressfocus

W Milanie obawiają się już, że Rafaela Leao nie uda się przekonać do przedłużenia kontraktu. Klub rozgląda się za potencjalnym następcą Portugalczyka i ma już swojego faworyta. Tym zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport jest Nicolo Zaniolo.

  • AC Milan obawia się utraty Rafaela Leao
  • Klub rozgląda się już za potenmcjalnym następcą Portugalczyka
  • Rossoneri mogą sięgnąć po Nicolo Zaniolo

Zaniolo zastąpi Leao w barwach Milanu?

Już przeszło kilka miesięcy ciągną się negocjacje między przedstawicielami Milanu i Rafaela Leao. Portugalczyk wciąż nie zdecydował się przedłużyć kontraktu, który wygasa w czerwcu 2024 roku. Klub chce zabezpieczyć przyszłość Portugalczyka, który uchodzi za jeden z największych talentów w Serie A. Ten ostatnio odrzucił jednak ofertę ze strony klubu. 

Włodarze Rossonerich obawiają się, że nie uda im się namówić skrzydłowego do parafowania nowej umowy. W tej sytuacji musieliby jak najszybciej postarać się o sprzedaż zawodnika, by ten nie stracił na wartości. W tym samym czasie znaleźć należałoby dla niego następcę. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekazali, że może nim zostać Nicolo Zaniolo. 

Dni Zaniolo w Romie zdają się policzone, a o jego transfer od dłuższego czasu zabiegają Juventus i Napoli. Do tej dwójki dołączył w ostatnich dniach także Milan. Jako że kontrakt Włocha, podobnie jak Rafaela Leao wygasa wraz z końcem czerwca 2024 roku, Rzymianie rozglądają się już za możliwością sprzedaży go z jak największym zyskiem.

Według wspominanej redakcji kwota transferu Zaniolo do Milanu powinna zamknąć się w 30 milionach euro. Poza 23-latkiem, pod uwagę brani są jeszcze Hakim Ziyech oraz Marco Asensio.

Czytaj dalej: “Niech zostanie w Milanie i okaże wdzięczność klubowi”

Komentarze