Ronaldo zagra ze Spezią? Trener Juventusu wyjaśnia

Cristiano Ronaldo i Andrea Pirlo
Cristiano Ronaldo i Andrea Pirlo fot. PressFocus

Cristiano Ronaldo uzyskał w piątek negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie, dzięki czemu otrzymał “zielone światło” na powrót do gry. Portugalczyk będzie do dyspozycji trenera Andrei Pirlo na niedzielne spotkanie 6. kolejki Serie A ze Spezią. Czy zagra od pierwszej minuty? Podczas sobotniej konferencji prasowej szkoleniowiec Starej Damy odpowiedział na to pytanie.

Czytaj dalej…

– Prawdopodobnie nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce. Ważne jest jednak to, że będzie z nami. Cały czas trenował w domu, ale to nie to samo, co na boisku – powiedział Pirlo podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Szkoleniowiec Juventusu na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług kilku innych zawodników. Ze względów zdrowotnych na murawie nie zobaczymy Matthijsa de Ligta i Giorgio Chielliniego, ale na występ może liczyć Leonardo Bonucci.

– Niestety Matthijs de Ligt musi poczekać jeszcze kilka tygodni, ponieważ po operacji barku miał konsultację u specjalisty i będzie potrzebował więcej czasu. Wszystko idzie dobrze, trenuje z nami, ale potrzebuje nieco więcej czasu – powiedział Pirlo. – Leonardo Bonussi zagra, wczoraj pracował indywidualnie na treningu, ale wszystko wygląda dobrze. Giorgio Chiellini nie jest jeszcze dostępny i pozostanie w Turynie – dodał szkoleniowiec.

Pirlo narzeka na brak komfortu pracy

Podczas konferencji prasowej Andrea Pirlo zwrócił również uwagę, że dotychczas nie miał komfortu pracy z całym zespołem, co również ma przełożenie na jego postawę. Starej Damie nie udało się wygrać żadnego z trzech ostatnich ligowych spotkań.

– Odkąd zacząłem pracę, prawie nigdy nie mieliśmy do dyspozycji pełnego składu na treningu. Nie jesteśmy zadowoleni z wyników, ale jesteśmy zadowolenia z podejścia zawodników i ich etyką pracy – dodał Pirlo.

– Potrzebujemy odpowiedniego zrozumienia między zawodnikami, którzy długo ze sobą nie pracowali. Pracujemy nad tym, ale musimy być bardziej agresywni i zdać sobie sprawę z tego, że kiedy stracimy piłkę, musimy ją od razu odzyskać – dodał szkoleniowiec.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Komentarze