Ronaldo z wyjątkowym rekordem

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan zremisował w sobotnie wieczór z Juventusem FC w meczu w ramach włoskiej ekstraklasy. Tymczasem Cristiano Ronaldo zaliczył swoje sześsetne trafienie, mając na swoim łącznie 800 występów, biorąc pod uwagę różne kluby, w których grał.

Czytaj dalej…

Kilkukrotny laureat Złotej Piłki w boju przeciwko mediolańczyków doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji na 1:1, ratując Starą Damę przed porażką na Stadio Giuseppe Meazza.

Swoje trafienia Ronaldo notował w takich klubach Sporting CP, Manchester United, REal Madryt, czy właśnie Juve. Najwięcej bramek reprezentant Portugalii zdobył dla Los Blancos, mając ich na koncie 450, z kolei w szeregach Czerwonych Diabłów zdobył 118 bramek, a ekipie z Piemontu na razie 27.

Warto też odnotować, że Ronaldo jest bardzo stabilny w swojej grze, bo w 10 ostatnich sezonach zdobył zawsze co najmniej 20 bramek. Po raz ostatni mniej niż 20 goli w sezonie Portugalczyk zaliczył w kampanii 2008/09, broniąc barw Man Utd, gdy strzelił 18 goli.

Aktualny bilans Ronaldo w Juventusie to 40 meczów, w których zawodnik zaliczył 27 trafień, notując też 13 asyst. Dodajmy, że Portugalczyk to najlepszy strzelec Bianconerich w tej kampanii. Za jego plecami pod tym względem są MArio Mandzukić (osiem goli), Moise Kean (6 goli) i Paulo Dybala (5 goli).

Komentarze