Ronaldo z grzywną i karą więzienia w zawieszeniu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo przybył we wtorek do Madrytu, aby stawić czoła oskarżeniom o oszustwa podatkowe. Portugalczyk został skazany przez madrycki sąd. Zawodnik został ukarany grzywną w wysokości 18,8 mln euro i 23 miesiącami więzienia w zawieszeniu.

Czytaj dalej…

33-latek, który latem ubiegłego roku opuścił Real Madryt na rzecz transferu do Juventusu FC, został oskarżony o uniknięcie przez cztery lata płacenia podatku, co dotyczyło lat 2011-2014. Tym samym Ronaldo jest winny Hiszpańskiemu Urzędowi Skarbowemu kwotę 14 776 897 euro.

Portugalczyk zamierzał jednak przedstawić hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości propozycję uregulowania z nawiązką zaległej sumy, aby uniknąć kary więzienia. Werdykt w tej sprawie piłkarz usłyszał dzisiaj.

Na łamach hiszpańskich mediów pojawiła się wiadomość, że zawodnik został skazany na 23 miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 18,8 mln euro. W związku z tym, że w Hiszpanii kary poniżej dwóch lat pozbawiania wolności są z automatu zawieszane, to wiadomo, że Ronaldo nie trafi do więzienia.


Komentarze