Ronaldo w Juve stanie się CR9?

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że Maurizio Sarri chce zacząć swoją pracę w Juventusie FC od tego, aby porozmawiać z zawodnikami na temat ich roli w prowadzonej przez siebie drużynie. Były menedżer Chelsea FC najpierw odwiedził Cristiano Ronaldo, przebywającego aktualnie na wakacjach.

Czytaj dalej…

Zdaniem takich gazet jak La Stampa, Corriere della Sera, La Gazzetta dello Sport nowy opiekun Starej Damy wraz z dyrektorem sportowym mistrzów Włoch Fabio Paraticim udali się w piątek na spotkanie z reprezentantem Portugalii, przebywającym obecnie na Lazurowym Wybrzeżu.

Sarri podobno miał już zasugerować, że oczekuje od Ronaldo, aby ten pobił dotychczasowy rekord strzelecki w Serie A a sezonie 2019/2020, należący do Gonzalo Higuaina, który w kampanii 2015/16 był w stanie zdobyć 36 bramek. Kluczem do tego ma być przesunięcie Ronaldo na pozycję fałszywej dziewiątki, co poskutkowało w przypadku takich piłkarzy jak Dries Mertens, czy Eden Hazard.

Chociaż wielu spodziewa się tego, że Juventus pod batutą nowego trenera grać będzie w ustawieniu 4-3-3, to sam zainteresowany przekonywał w trakcie konferencji prasowej, że preferowanym przez niego schematem taktycznym jest także ten oparty na grze w ustawieniu 4-3-1-2.

O tym, jak Juve będzie grało pod wodzą Sarriego będzie jednak wiadomo po pierwszych meczach kontrolnych z udziałem Starej Damy. Nie zmienia to jednak faktu, że 60-latek chce dostosować ustawienie drużyny do preferencji samych piłkarzy, którzy mają przekazać Włochowi w indywidualnych rozmowach, na jakich pozycjach najlepiej się czują.

Komentarze