Ronaldo vs Lewandowski, czyli niesamowita rywalizacja

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo jest najlepszym strzelcem 2020 roku, biorąc pod uwagę wszystkie ligi. Portugalczyk wpisywał się na listę strzelców 33 razy. W każdym razie licząc wszystkie rozgrywki, to najwięcej trafień zanotował Robert Lewandowski.

Cristiano Ronaldo, mając na uwadze wszystkie rozgrywki, strzelił w 2020 roku łącznie 41 goli. Z kolei napastnik Bayernu Monachium ma ich 45. Zarówno Portugalczyk, jak i Polak zdobyli po dwie bramki w swoich sobotnich meczach. Ronaldo przyczynił się swoimi trafieniami do wygranej Juventusu FC nad Parmą Calcio 4:0. Z kolei Lewandowski dzięki swoim trafieniom poprowadził do wygranej Bayern Monachium w starciu z Bayerem Leverkusen (2:1).

Ronaldo i Lewandowski maszynami do strzelania goli

W związku z powyższym piłkarze Juve ma aktualnie 33 ligowe gole w 2020 roku, wyprzedzając “Lewego” o jedno trafienie. O ile 35-latek już we wtorek będzie mógł poprawić ten bilans, to na pewno nie uda się to Polakowi, który wczoraj rozegrał swój ostatni mecz przed świąteczno-noworoczną przerwą.

Godne uwagi jest jednak to, że Portugalczyk musi uznać wyższość Lewandowskiemu pod względem liczby goli we wszystkich rozgrywkach. Gwiazda reprezentacji Polski ma ich 45, a Ronaldo 41. Tymczasem na trzecim miejscu pod względem liczby trafień we wszystkich rozgrywkach jest Romelu Lukaku, mający 34 trafienia. Belg ma o jedną bramkę zdobytą więcej od Erlinga Haalanda.

Komentarze