Ronaldo: Talent musi być poparty ciężką pracą

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo udzielił ciekawego wywiadu France Football. Portugalczyk w rozmowie z francuskim magazynem przekonywał, że ciężko pracuje nad tym, aby w wieku 34 lat czuć się młodo. Zawodnik podkreślił też, że talent jest bezużyteczny, jeśli nie jest poparty ciężką pracą.

Czytaj dalej…

– Moim celem jest to, aby czuć się młodo, mimo upływającego czasu – mówił Ronaldo w rozmowie z France Football.

– Ilu zawodników w moim wieku może znaleźć się w takiej ekipie, w jakie ja jestem obecnie, czyli w Juventusie?- pytał retorycznie Portugalczyk.

– W wieku 19-20 lat zrozumiałem, że w piłce liczą się liczby, czyli tytuły, rekordy, czy bramki – kontynuował piłkarz.

Mimo że Ronaldo nie gra już w Hiszpanii, to i tak jest porównany na każdym kroku z Leo Messie.  Reprezentant Portugalii przekonywał jednak, że fakt, że mógł grać w tej samej lidze co Argentyńczyk, sprawił, że on sam stał się lepszym piłkarzem.

– Gra w tej samej lidze z Messim pozwoliła nam stać się lepszymi zawodnikami, bardziej skutecznymi. W Realu czułem jego obecność bardziej, niż w momencie, gdy byłem w Man Utd. To sprawiło, że była na mnie większa presja. W każdym razie to była zdrowa rywalizacja – przekonywał Ronaldo.

34-latek przekonywał też, że talent bez solidnej pracy, niewiele może dać.

– Oczywiście, że trzeba mieć talent, aby być świetnym piłkarzem. W każdym razie sam talent nic nie da, jeśli nie będzie poparty ciężką pracą. Nic nie spada nam z nieba. Nigdy nie znalazłbym się w tym miejscu, w którym jestem, gdybym nie pracował ciężko – skwitował pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki.

Komentarze