Ronaldo strzela, Juventus wygrywa

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus zgodnie z planem zainkasował w sobotę komplet punktów i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A. Stara Dama w wyjazdowym meczu pokonała 2:1 Spal Ferrara.

W pierwszej połowie Cristiano Ronaldo, który rozgrywał swój tysięczny mecz w karierze, potwierdził, że Juventus może na nim polegać. Portugalczyk w 39. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę w jedenastym meczu z rzędu. Snajper Starej Damy uderzeniem z kilku metrów wykorzystał dogranie z prawej strony boiska Juana Cuadrado.

W 60. minucie podopieczni Maurizio Sarriego podwyższyli 2:0. Po świetnym prostopadłym podaniu Paulo Dybali, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Aaron Ramsey i technicznie przerzucił nad nim piłkę.

Dziewięć minut później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Spal Ferrara, którego na gola pewnym uderzeniem zamienił Andrea Petagna. Gospodarze tym samym odzyskali nadzieję na sprawienie w tym meczu niespodzianki. Było to jednak wszystko, na co było ich stać tego wieczoru.

W obu zespołach pełne 90 minut zaliczyło trzech reprezentantów Polski – Arkadiusz Reca, Thiago Cionek (Spal Ferrara) i Wojciech Szczęsny (Juventus).

Spal Ferrara – Juventus FC 1:2 (0:1)

0:1 Ronaldo 39′
0:2 Ramsey 60′
1:2 Petagna (k.) 70′