Ronaldo skomentował wygraną nad Napoli

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w środowy wieczór SSC Napoli 2:0 w spotkaniu o Superpuchar Włoch. Stara Dama wygrała to trofeum po raz dziewiąty w historii. Tymczasem po zakończeniu spotkania Cristiano Ronaldo przekonywał, że ten sukces może dać jego drużynie więcej pewności siebie w przyszłości.

Juventus FC jednocześnie wrócił na zwycięski szlak po porażce z Interem Mediolan. Do końcego triumfu na stadionie w Reggio Emilia poprowadził mistrzów Serie A Portugalczyk Ronaldo i Alvaro Morata. Godne podkreślenia jest jednak to, że kilka razy świetnymi interwencjami wyróżnił się również Wojciech Szczęsny.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. To było dla nas trudne spotkania. Zwłaszcza że boisko było w złym stanie, ale ostatecznie udało się zwyciężyć, więc się cieszymy – mówił reprezentant Portugalii w rozmowie z Rai Sport.

– Zaprezentowaliśmy się zupełnie inaczej, niż to miało miejsce w starciu przeciwko Interowi. To już jednak za nami. Teraz wygraliśmy trofeum, co mam nadzieję wzmocni nas mentalnie i sprawie, że będziemy pewniejsi siebie – kontynuował Ronaldo.

Wygranie Supercoppa Italiana to pierwszy sukces Andrei Pirlo w przygodzie z zawodem trenera. Tymczasem najskuteczniejszy piłkarz Starej Damy został zapytany, czy Juventus stać na walkę o obronienie mistrzostw Włoch.

– Bez wątpienia Milan i Inter to mocne zespoły. Niemniej nam nie brakuje niczego, aby wygrać mistrzostwo po raz kolejny. Będzie to trudne zadanie, ale w naszym zasięgu – przekonywał CR7.

Ronaldo zaliczył w środowy wieczór swoje 760. trafienie w trakcie swojej kariery. Portugalczyk został tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem w historii. Wyprzedził Josefa Bicana, którego bilans to 159 trafień.

Komentarze