Ronaldo: Rekordy są ważne, ale najważniejsza jest drużyna

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo w poniedziałkowy wieczór poprowadził do zwycięstwa Juventus FC w starciu z SS Lazio, zdobywając dwie bramki. Portugalczyk w pomeczowej rozmowie dał do zrozumienia, że bicie rekordów jest dla niego ważne, ale najważniejsza jest dla niego drużyna.

Czytaj dalej…

Reprezentant Portugalii dzięki dwóm trafieniom z rzymianami legitymuje się aktualnie 30 golami na koncie. Ronaldo ma jednocześnie tyle samo trafień na swoim koncie, co Ciro Immobile, który w boju przeciwko Juve zdobył jedną bramkę.

– Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudny mecz przeciwko drużynie mającej wspaniały sezon, ale wiedzieliśmy, że grając na swoim obiekcie, mieliśmy wyborną okazję do odniesienia zwycięstwa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu tej wygranej – mówił kapitan reprezentacji Portugalii przed kamerą Sky Sport Italia.

Rekordzista przez duże R

Ronaldo do zdobycia 50 bramek w Juve potrzebował 61 spotkań. Tym samym Portugalczyk pobił osiągnięcie Andrija Szewczenki, który w szeregach AC Milanu na strzelenie 50 goli potrzebował 68 meczów. Zawodnik Starej Damy wypowiedział się w tej kwestii.

– Rekordy są zawsze ważne, ale najważniejsze jest to, że zespół wygrywa. Jesteśmy fenomenalnym zespołem i dzisiaj ponownie to pokazaliśmy, chociaż zawsze chcemy się poprawiać i podnosić poprzeczkę – przekonywał Ronaldo.

Ronaldo: Serie A to trudna liga

Juve jest na dobrej drodze do dziewiątego z rzędu mistrzostwa Serie A. Czy to oznacza, że teraz turyński team skupi się na Lidze Mistrzów? – Do rozegrania są cztery mecze, nie możemy zatem zmarnować naszego wysiłku, mając świadomość tego, że liga włoska jest trudna. W każdym razie zespół ma się dobrze – skwitował Ronaldo.

Komentarze