“Ronaldo powinien brać przykład z Ibrahimovicia”

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. PressFocus

Eric Cantona w przeszłości bronił barw Man Utd. Były piłkarz wypowiedział się ostatnio na temat decyzji Cristiano Ronaldo o kontynuowaniu kariery w Arabii Saudyjskiej. Francuz dał do zrozumienia, że Portugalczyk powinien brać przykład ze Zlatana Ibrahimovicia w Milanie.

  • Cristiano Ronaldo zdecydował się tej zimy na transfer do klubu z Arabii Saudyjskiej
  • Według wielu Portugalczyk rozmienia się na drobne
  • Eric Cantona zasugerował, że 37-latek powinien wziąć przykład z postawy Zlatana Ibrahimovicia

Były piłkarz skrytykował wybór Cristiano Ronaldo

Eric Cantona znany jest z nieszablonowych opinii. Francuz ostatnio wziął na tapet decyzję Cristiano Ronaldo o kontynuowaniu kariery piłkarskiej w Al-Nassr. Były piłkarz pozwolił sobie na ciekawe porównania z innymi doświadczonymi zawodnikami, przede wszystkim ze Zlatanem Ibrahimoviciem, broniącym barw AC Milan.

Są dwa rodzaje weteranów: ci, którzy chcą grać w każdym meczu, bo wciąż myślą, że mają 25 lat i ci, którzy zdają sobie sprawę, że nie mają 25 lat i są po to, aby pomóc młodym zawodnikom. Wiedzą, że nie zagrają w każdym meczu, ale są świadomi, że będą mieli swój moment – przekonywał Eric Cantona w rozmowie cytowanej przez CalcioMercato.com.

Są piłkarze, pomagający nowym zawodnikom. Dobrymi przykładami są: Zlatan Ibrahimović, Ryan Giggas, czy Paolo Maldini. Każdy z nich pomagał. Cristiano Ronaldo jest natomiast starszym piłkarze, ale wciąż jest nieszczęśliwy z powodu braku gry. Powinien zaakceptować tę sytuację – kontynuował Francuz.

W wieku 40 lat Ibrahimović odegrał kluczową rolę w sukcesie Milanu związanym z wygraniem Scudetto w zeszłym sezonie. Był kluczową postacią drużyny na boisku i ważnym liderem w szatni. Szwedzki weteran zdobył osiem bramek w 23 meczach ligowych. Jednocześnie pomógł zespołowi w zdobyciu pierwszego tytułu mistrzowskiego od ponad dekady.

Czytaj więcej: “Czwarte miejsce wykracza poza wszelkie logiczne oczekiwania”

Komentarze