Ronaldo oddał głos na Messiego, Argentyńczyk na CR7 już nie

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski został wybrany Najlepszym Piłkarzem Roku 2020 według FIFA. Tymczasem warte uwagi jest to, na kogo głosowali giganci futbolu, czyli Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Z informacji ujawnionych przez Międzynarodową Federację Piłkarską wynika, że Portugalczyk oddał głos na Argentyńczyka i Polaka. Z kolei kapitan FC Barcelony wyróżnił przede wszystkim Neymara i Kyliana Mbappe.

Robert Lewandowski w czwartkowy wieczór osiągnął kolejny szczyt w swojej piłkarskiej karierze. Okazuje się, że polski napastnik mógł liczyć na głosy zarówno od Cristiano Ronaldo, jak i Lionela Messiego.

Ronaldo docenił nie Argentyńczyka

Portugalczyk w trójce wybranych przez siebie piłkarzy, na drugim miejscu umieścił swojego wieloletniego rywala z Barcelony, a na pierwszym kapitana reprezentacji Polski, z kolei na trzecim Kyliana Mbappe. Tymczasem Messi na pierwszych dwóch pozycjach umieścił Neymara i Francuza Mbappe, a dla Lewandowskiego zarezerwował trzecie miejsce.

W plebiscycie FIFA The Best Awards polski napastnik za swoimi plecami zostawił CR7. Z kolei reprezentant Argentyny zajął trzecie miejsce.

FIFA opublikowała pełne zestawienie wyników i jest kilka interesujących faktów. Na przykład Ronaldo zdobył mniej punktów od trenerów w porównaniu z Messim (186 do 196), ale więcej od kapitanów (259-207), mediów (153-103) i znacznie więcej od fanów (457 905 do 356 950).

Komentarze