Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Ronaldo nie zwalnia tempa, Portugalczyk ma już 750. goli w karierze

Juventus FC pokonał w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów 3:0 Dynamo Kijów. Jedno z trafień dla ekipy z Piemontu zanotował Cristiano Ronaldo. Warto zaznaczyć, że był to 750. gol Portugalczyka w karierze.

Juventus FC do swojej potyczki wyszedł niczym wygłodniały tygrys. Następstwem takiego obrotu wydarzeń było to, że przez pierwsze 35 minut rywalizacji toczonej na Allianz Stadium zespół z Ukrainy nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z mistrzami Włoch.

O ile na przerwę Juventus schodził z zaledwie jednobramkową zaliczką, to po zmianie stron podopieczni Andrei Pirlo dołożyli kolejne dwa gole. Jedno z trafień zaliczył Portugalczyk Ronaldo, który traci tym samym tylko siedem trafień do Pele. W koszulce teamu z Piemontu piłkarz zaliczył 75 trafień.

Ronaldo w trakcie w swojej kariery najwięcej bramek zdobył dla Realu, mając ich na koncie 450. 118. trafień zawodnik zaliczył, reprezentując barwy Manchesteru United. W reprezentacji Portugalii doświadczony zawodnik strzelił 102. gole. Tymczasem pięć bramek CR7 zdobył, grając w Sportingu Clube de Portugal.