Ronaldo liczy na dwa wzmocnienia Juventusu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo według najnowszych informacji mediów uzależnia swoją przyszłość w Juventusie od tego, czy do klubu trafią nowi zawodnicy. Portugalczyk ma natomiast rozmawiać z władzami turyńskiego klubu po zakończeniu sezonu.

CR7 postawi sternikom Starej Damy ultimatum?

Cristiano Ronaldo według doniesień nie tylko włoskich, ale także hiszpańskich dziennikarzy może w trakcie najbliższej sesji transferowej rozstać się z Juventusem. Mimo że umowa zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Reprezentant Portugalii jeszcze nie podjął decyzji na temat przyszłości w klubie z Serie A. W każdym razie zawodnik ma nadzieję na to, że sternicy Bianconerich podejmą decyzję o wzmocnieniu drużyny. Spekuluje się, że Ronaldo sugerował, aby do Juve trafił piłkarz podobny pod względem gry do Karima Benzemy.

Rozgrywający i napastnik potrzebni na już

Francuz raczej szeregów Starej Damy nie zasili. Niemniej napastnik Królewskich ma być punktem odniesienia dla Juventusu. Portugalski zawodnik miał też sugerować władzom Juve, aby do klubu trafił nowy zawodnik do środka pola. Miałoby to wpłynąć na to, aby Ronaldo mógł liczyć na dobre podania z drugiej linii.

Tymczasem La Gazzetta dello Sport podała, że agent Portugalczyka Jorge Mendes pojawił się w siedzibie klubu z Turynu. Szczegóły nowego kontraktu Ronaldo nie zostały jednak ustalone. Konkrety mają być omawiane po zakończeniu rozgrywek w sezonie 2020/2021.

W trwającej kampanii doświadczony portugalski piłkarz wystąpił łącznie w 34 spotkaniach, w których strzelił 30 goli. Ponadto na koncie 36-latka są cztery asysty. Rynkowa wartość Ronaldo szacowana jest na 50 milionów euro.

Komentarze

Comments 3 comments