Ronaldo: Holandia to doskonały zespół

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Alexander Vilf / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Reprezentacja Portugalii w niedzielę zagra w finale Ligi Narodów przeciwko Holandii. Cristiano Ronaldo, który został bohaterem półfinałowego starcia przeciwko Szwajcarii, powiedział, że Oranje to jest doskonała mieszanka młodości z doświadczeniem.

Czytaj dalej…

– Zawsze zaszczytem dla mnie jest to, kiedy wracam do drużyny narodowej. To jest mój kraj i założenie koszulki w tych barwach to dla mnie wielki zaszczyt – powiedział Ronaldo w rozmowie z UEFA.com.

– Oczywiście gra w tych rozgrywkach jest nawet czymś jeszcze bardziej wyjątkowym. Strzelanie w nich goli to jest wisienka na torcie – dodał.

Jak zawodnik obecny zawodnik Juventusu FC, a w przeszłości Realu Madryt i Manchesteru United, potrafi utrzymać przez wiele sezonów tak wysoką formę? – To są przygotowania i etyka pracy. Ciągle czuję się dobrze, choć mam 34 lata. Najważniejsza jest głowa, aby czuć się zmotywowanym i podążać odpowiednią ścieżką jako zawodnik. Uważam, że ciągle mogę jeszcze wiele dać, a czuję się bardzo dobrze – stwierdził.

Jak ocenia finałowego rywala? – Holandia to doskonały zespół. Grają bardzo dobrze. Oglądałem ich ostatnie mecze, mają świetną drużynę i kapitalnych zawodników, młodych oraz tych bardziej doświadczonych, a to sprawia, że są silniejsi. Wiemy, że to trudny rywal, ale takim samym my jesteśmy dla nich. Takie po prostu są finały – stwierdził.

Komentarze