Ronaldo coraz bliżej Man City

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo i jego transfer z Juventusu do Manchesteru City wydaje się coraz bardziej realny. Najnowsze doniesienia w sprawie zawodnika podała Sky Sport Italia. W zamian za 36-latka do klubu z Turynu może dołączyć Bernardo Silva.

  • Nabiera rozmachu temat przepropwadzki Cristiano Ronaldo z Juventusu
  • Specjalnie do Turynu udał się menedżer piłkarza Jorge Mendes
  • Wszystko wskazuje na to, że Portugalczyk zakotwiczy w Man City

Ronaldo blisko powrotu do Premier League

Cristiano Ronaldo jest podobno zdecydowany, aby zmienić barwy klubowe. Reprezentant Portugalii ma kontrakt z Juventusem do końca czerwca 2022 roku i nie myśli o jego przedłużeniu.

W związku z niejasną przyszłością doświadczonego piłkarza w Turynie pojawił się jego menedżer Jorge Mendes, który ma rozwiązać sprawę przyszłości zawodnika. Agent Ronaldo ma omówić z nim możliwe opcje i przedstawić je sternikom Juve.

Spekulowano w ostatnim czasie, że Paris Saint-Germain może być zainteresowane pozyskanie pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Wygląda jednak na to, że przedstawiciel Ligue 1 rozpatruje inne opcje. Taki stan rzeczy sprawia, że jedyna realną alternatywą wydaje się Man City.

Sternicy The Citizens nie kwapią się do tego, aby zapłacić 30 milionów euro za Ronaldo. Mogą być jednak otwarci na wymianę piłkarzy. Juventus jest najbardziej zainteresowany Gabrielem Jesusem, ale Bernardo Silva może być również ciekawą opcją dla wielokrotnych mistrzów Serie A.

Manchester City może być otwarty na takie rozwiązanie. Wpływ na to może mieć to, Harry Kane zadeklarował, że zostanie z Tottenhamie Hotspur. Włoscy dziennikarze sugerują też, że angielski klub zaoferowałby Portugalczykowi zarobki na poziomie 15 milionów euro rocznie, czyli o ponad połowę mniej, niż zawodnik ma zapewnione w ekipie z Turynu.

Okienko transferowe otwarte jest do 31 sierpnia. Czasu na dopięcie transakcji zatem coraz mniej.

Czytaj więcej: SerieALL #1. Juventus ma problem. Głębszy niż Wojciech Szczęsny

Komentarze

Comments 6 comments

Transfer opiewać będzie na 25-30 baniek, już pewne że będzie w City, jestem ciekawy jak to Guardiola poukłada, tyle geizad, ciekawe kto będzie niezadowolony, to cóż, Ronaldo strzeliles wiele bramek dla Juve, wiele ważnych, obyz spełnił się w City! Dzięki, 5!

Niemożliwe! Przecież Allegri twierdził 5 dni temu, że Krisztiano Ronaldo – powiedział mu, że zostaje w Juventusie! 😀 Okłamał wielkiego Maxa? Może Max kłamał? Wielkie zamieszanie. 😀
Ronaldo wie, że z Juve na pewno nie zdobędzie LM i szuka klubu z taką możliwością. Mimo wszystko bez Żelusia Juve dużo słabsze.

Od nas odeszła największa gwiazda, ale jednak za wielkie pieniądze. Do tego mieliśmy jeszcze czas na sprowadzenie zastępstwa.
A w Juve?? Jeśli CR7 odejdzie, to wielka strata w ofensywie, a czasu na jej zastąpienie b.mało.
Pozdr.

Mnie ta wiadomość bardzo cieszy. Miałam wrażenie, że z Juve chcą zrobić Real Madryt B. To super wiadomość dla piłkarzy, którzy będą chcieli walczyć na boisku i udowodnić swoją wartość. Każdy będzie chciał zostać liderem w ataku. Ja tam stawiam na Chiese i Dybale potrzebny jest do tego jakiś utalentowany napastnik mógłby być to Icardi.

Na tę chwilę ciekawa formalnie sytuacja: CRonaldo opróżnił szafkę, pożegnał się w Juventusie i wyleciał (wg BBC) samolotem z Turynu, mając ważny kontrakt i bez oferty innego klubu.
MCity przekazało w czwartek Juventusowi przez Mendesa że nie zapłaci żądanych 25 mln, a Juventus przekazał że nie odstąpi CR za darmo. Ciężko harujący (nie za darmo) Mendes, najbliższy przyjaciel, posłannik złych wieści, stał się winnym gniewu CR nietolerującego sprzeciwów.