Ronaldo: boks wyostrza zmysły

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy świata. Tymczasem ostatnio światło dzienne ujrzała interesująca wypowiedź Portugalczyka. Zawodnik Juve przyznał, że bardzo lubi śledzić sporty walki, nie ukrywając swojej fascynacji boksem i galami UFC.

Cristiano Ronaldo pięć razy wygrywał nagrodę Złotej Piłki. Ponadto pięć razy triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Sięgnął po trzy mistrzostwa Premier League. Wygrał także Euro 2016. We Włoszech w ciągu dwóch ostatnich lat, dwukrotnie wywalczył scudetto. Trzeba też pamiętać, że tyle samo razy sięgał po mistrzostwo Hiszpanii. O ile jednak gra w piłkę jest zawodem wykonywanym przez CR7, to jego pasją są sporty walki.

– Wolę oglądać w telewizji inne sporty, niż piłkę nożną – mówił Ronaldo w rozmowie z Giennadijem Golovkinem w dokumencie DAZN zatytułowanym “Równoległe światy”.

– Jeśli miałbym wybierać, co obejrzeć w telewizji, biorąc pod uwagę spotkanie piłkarskie, boks lub walkę UFC, to wybrałbym boks lub UFC – dodał reprezentant Portugalii.

Ronaldo przedstawił ciekawą teorię

Ronaldo ujawnił też pewną ciekawostkę. – Kiedy byłem w Manchesterze United, trener boksował ze mną. Myślę, że uprawianie boksu jest przydatne w piłce nożnej, ponieważ wyostrza zmysły. Uczy się poruszać – przekonywał Ronaldo.

Portugalczyk, mimo 35 lat nie okazuje żadnych oznak słabszej dyspozycji. Kilka dni temu zaliczył swój setny występ w koszulce Juventusu FC. Ponadto stał się pierwszym w historii, który może pochwalić się 400 zwycięstwami w karierze, licząc pięć najlepszych lig w Europie.

Ronaldo, który od momentu, gdy trafił do Juve, zaliczył 77 trafień, ma też na swoim koncie 31 goli w tym roku kalendarzowym. Taki stan rzeczy sprawia, że stał się trzecim zawodnikiem Bianconerich, któremu udało się osiągnąć ten cel i pierwszym od Omara Sivoriego, któremu ta sztuka udała się w 1961 roku.

Komentarze