Romano przekazał nowe wieści w sprawie Amrabata

Sofyan Amrabat
Sofyan Amrabat fot. PressFocus

FC Barcelona ostatecznie nie sfinalizuje tej zimy transferu z udziałem Sofyana Amrabata z Fiorentiny, podaje dziennikarz Fabrizio Romano. Katalończycy byli poważnie zainteresowanie reprezentantem Maroka, ale nie potrafili porozumienie się z klubem z Serie A.

  • Sofyan Amrabat co najmniej do końca tego sezonu będzie bronił barw Fiorentiny
  • Toskańczycy nie porozumieli się z Barceloną w sprawie transferu zawodnika
  • 26-latek ma kontrakt ważny z klubem ze Stadio Artemio Franchi do końca czerwca 2024 roku

Amrabat zostaje w Fiorentinie

FC Barcelona miała plan, aby w trakcie zimowego okna transferowego wzmocnić się w pomocy. Na radarze Katalończyków znalazł się Sofyan Amrabat. W sprawie pomocnika Fiorentiny długo trwały rozmowy negocjacyjne.

Dziennikarz Fabrizio Romano w jednym ze swoich postów na Twitterze w trakcie deadline day przekazał natomiast, że ostatnie transakcja z udziałem 26-latka nie dojdzie do skutku, bo kluby nie potrafiły się porozumieć.

Toskańczycy chcieli wypożyczyć zawodnika do Barcy z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Z kolei hiszpański klub brał pod uwagę wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Ten jeden szczegół zdecydował o tym, że obie strony ostatecznie nie potrafiły dojść do porozumienia.

Mający holenderskie korzenie zawodnik to 46-krotny reprezentant Maroka. W trakcie trwającego sezonu Amrabat rozegrał łącznie 25 meczów, spędzając na boisku ponad 1760 minut.

Czytaj więcej: Lazio sfinalizowało transfer na pozycji bramkarza

Komentarze