Antonio Conte rozstał się z Interem!

Antonio Conte
Antonio Conte PressFocus

Inter potwierdził, że doszedł do porozumienia z Antonio Conte w sprawie jego odejścia. Według doniesien Fabrizio Romano klub zapłaci trenerowi około 7 milionów euro za natychmiastowe rozwiązanie kontraktu.

  • Antonio Conte opuści Inter niespełna tydzień po zdobyciu mistrzostwa Włoch
  • Powodem mają być poważne problemy finansowe klubu
  • Szkoleniowiec może już niebawem objąć nowy klub

Antonio Conte odszedł z Interu!

Fabrizio Romano oraz Gianluca DiMarzio potwierdzili, że Antonio Conte odejdzie z Interu. Szkoleniowiec dostanie około siedem milionów euro za przedterminowe rozwiązanie umowy. Włoch nie był w stanie zaakceptować znacznych problemów finansowych klubu. Według doniesień mediów, pracownicy klubu – w tym piłkarze i trener – mieli zgodzić się na obniżkę swoich pensji o 15 procent. Dodatkowo, świeżo koronowany mistrz Włoch nie tylko miał nie wzmocnić się w obecnym oknie transferowym, ale też uzyskać na sprzedaży zawodników co najmniej 80 milionów euro.

Według dwóch wspomnianych dziennikarzy doszło do spotkania pomiędzy włodarzami klubu, a trenerem, który zdołał doprowadzić Inter do pierwszego mistrzostwa od jedenastu lat. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia, choć Nerazzurri nie unikną wypłacenia Conte siedmiu milionów odprawy.

Po około godzinie świeżo koronowani mistrzowie Włoch potwierdzili te doniesienia.

W wyniku tej operacji 51-latek może natychmiast objąć nową drużynę. Zainteresowany jego usługami jest Juventus, w którym pracował w latach 2011-2014, a także Tottenham.

Inter, natomiast, już sonduje możliwość zatrudnienia nowego szkoleniowca. Na radarze mediolańskiego klubu znajdują się, między innymi, Simone Inzaghi oraz Massimiliano Allegri.

Antonio Conte w ciągu dwóch lat osiągnął z Interem znaczny sukces. Sięgnął po mistrzostwo Włoch, a w zeszłym sezonie dotarł do finału Ligi Europy.

Komentarze

Comments 31 comments

Szkoda bo drużyna nabrała odpowiednia mentalność. Z drugiej strony jest to toksyczny człowiek i lepiej ze odszedł teraz, a nie w połowie sezonu.
Faworytem podobno Simone, ale czas pokaże kto pociągnie ten wózek.

Nie szczególnie jest to prawda. Problemem jest to, że właściciel fizycznie nie ma możliwości dofinansowania klubu ze względu na restrykcje rządu chińskiego, więc Inter zarobić na siebie musi sam. Na braku kibiców, merchu, klub stracił przynajmniej 100 milionów euro – czyli mniej więcej kwotę o której mówi się w kontekście sprzedaży zawodników. Nie tylko Inter jest w takiej sytuacji, chociażby Barcelona też dopiero co otwarła linię kredytową na 500 milionów.

A co do newsa – niezwykle szkoda. Szkoda, że kryzys ekonomiczny przyszedł akurat w momencie kiedy udało się wrócić na szczyt. Najważniejsze teraz, to nie stracić Marotty, a on już nas jakoś z kłopotów wyciągnie. Prawda jest taka, że obecny skład nawet po straci jednego z kluczowych zawodników dalej będzie konkurencyjny. Mam nadzieję, że zastepstwem okaże się Inzaghi z Lazio – gra tym samym systemem i raczej poza TOP4 z nim nie wypadniemy.

Kto by się spodziewał, że jedyne prawdziwe FFP, a nie takie udawane jak w UEFA, jako pierwsi wprowadzą Chińczycy 😉

To co napisałeś nie jest tylko potwierdzeniem mojego wpisu. Skoro klub miał zarobić na siebie sam, to znaczy, że nie powinien na taką skalę inwestować, a jednak to robił. W efekcie jest duża szansa, że sportowo mogą zanotować kilkuletni regres sportowy.

To co napisałeś nie tylko potwierdzeniem mojego wpisu. Skoro klub miał zarobić na siebie sam, to znaczy, że nie powinien na taką skalę inwestować, a jednak to robił. W efekcie jest duża szansa, że sportowo mogą zanotować kilkuletni regres sportowy.

kur… miało być ? “To co napisałeś jest tylko potwierdzeniem mojego wpisu. Skoro klub miał zarobić na siebie sam, to znaczy, że nie powinien na taką skalę inwestować, a jednak to robił. W efekcie jest duża szansa, że sportowo mogą zanotować kilkuletni regres sportowy.”

Nie jestem bardzo zaskoczony, raczej trochę.
Nie wiem gdzie znajdzie lepsze warunki dla swoich pomysłów na grę w piłkę (może Tottenham??).

W każdym razie dziękuję za 19 i życzę powodzenia.

Pozdr.

Nieładnie chować się za przedawnieniem i udawać niewinnego, choć winna przynajmniej taka sama, a może nawet większa. Scudetto hipokryzji należy bezsprzecznie do Interu. Dzierżycie je od dawna i nikt wam go nie wyrwie. W tej materii bezsprzecznie dominujecie.

Czekaj, jak to było?
,, Artykuł dotyczący m. in. celu zrealizowanego przez Juve: 100+ komentarzy. Kibice anty Juve szaleją, ale się nie przyznają🤣😆😂”
Kolejne miody wylane przez,, piękny umysł tego geniusza kilka dni temu…
,, Jeśli się nie mylę, to dzisiaj Inter też grał, ale zamiast skomentować mecz drużyny, której chyba kibicujesz, wolałeś wylać żale pod artkułem dotyczącym meczu Juve z Bologną. I nadal będziecie pisali bzdury, że to my mamy “kompleks Juve”. Do budy trollu i stamtąd szczekaj. Karawana jedzie dalej.”
To chyba twoja obsesja, aby za każdym razem gdy pojawia się komentarz kibica Interu pod postem o Juve, wylewać szambo i opisywać, że taki czy inny nie ma prawa i życia. A teraz co widzimy? Post o Interze i troll wpada i tradycyjnie dla siebie robi chlew. To już nie są, jak Ci ostatnio napisałem Himalaje hipokryzji. To jest stan umysłu, dawno nie było tutaj takiego agresywnego i ograniczonego błazna. Nie wiem z jakiej nory wypełzłeś ale mam nadzieję, że tam wrócisz. Czytanie tych wypocin, które taśmowo tutaj produkujesz przyprawia o mdłości. Nikt nie bierze Cię na poważnie i nikt nie znajduje dyskusji z Tobą jako zabawnej czy interesującej. Zniknij bo po ludzku szkoda Cię jako człowieka, bo ile można patrzeć na nieustanne kompromitacje tej samej osoby? Bez odbioru.

@Amazon

Nie odnoszę się do tekstu o waszym trenerze w taki, czy inny sposób. Jedynie go przeczytałem, do czego mam prawo. Przeczytałem również komentarze, bo interesuje mnie, co myślą na ten temat kibice niezależnie od tego, któremu klubowi kibicują. Temat trenerów w Serie A jest ostatnio bardzo popularny, więc zainteresowanie nie powinno dziwić. W ogóle nie udzielałbym się w komentarzach na tym forum, ale nie przejdę obojętnie obok komentarzy zakłamanych błaznów śmieciowego klubu zwanego dalej Interem. Stan twojego umysłu jest opłakany. Wchodzisz w komentarze, nie czytając pewnie nawet artykułu i zaczynasz wyszukiwać moich wpisów, żeby dać upust swojej fantazji. Powoli zakrawa to na stalking, ale jesteś zwykłym błaznem. Do następnego artykułu. Szukaj Burek, szukaj😁🤘

Idiotów nie sieją jak widać. Ty już nie pretendujesz na głównego błazna forum. Ty już nim jestes i w dodatku masz taki zapas nad peletonem, jak Inter na koniec sezonu nad Juve. Konkludując, prosimy o więcej, może być naprawdę śmiesznie. I te Twoje żałosne próby tłumaczenia w zderzeniu z faktami. Kompletna aberaracja intelektualna i hipokryzja level hard. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych, słów aby opisać Twój stan umysłu, buszmenie. Wracaj do swojej nory i przestań robić chlew. Jeśli nie potrafisz dyskutować kulturalnie to nie jrstes dla mnie żadnym partnerem do rozmowy. Ot kolejny anonimowy dzban z pryszczami na twarzy, szukający atencji na anonimowym forum. Jak pisałem wczesniej, nikt Cię nie szanuje i nie znajduje Twojej osoby intersujacą. Zrozum, co powien czas ten portal rodzi takie indywiduum jak Ty, którego cel zyciowy to nieustannie kompromitacja. Oszczędź nam tych wypocin i oddal się w wiadome sobie miejsce.

Dwie złe wiadomości jednocześnie… Pierwsze Conte odchodzi z Interu. On został przeczytany w Europie i we Włoszech po części również tyle, że tu przy 5 zmianach nie miał żadnej konkurencji… Conte w Juve PONURY żart. Natomiast martwią mnie pogłoski odnośnie Simeone i Maxa. To już są groźni trenerzy, umiejący PRZEDE WSZYSTKIM poprzestawiać klocki…

Nie jestem specjalnie zdziwiony, mimo że nie śledzę zbyt uważnie finansowej sytuacji Interu, to patrząc przez pryzmat kariery trener Conte nie wydaje się być ostoją stabilności, ani wykonawcą planów długoterminowych.

Pytanie kto teraz – czy do Appiano Gentile śladem Marotty i bujnogrzywego Antonia na okopconym rumaku wjedzie były ,,Starej Damy” Maurizio Sarri?

Czytając plotki o ruchach Realu i Lazio to chyba jedyna sensowna kandydatura. Inzaghi przedłuża kontrakt, Allegri zaś podobno po słowie z Realem. Conte nie lubi być długo w klubie i zakładam, że maksymalnie byłby w Interze do końca umowy, czyli jeszcze rok. Pandemia zmieniła wszystko, klub stracił fortunę, a pożyczka musi być spłacona. Pewnie czeka nas sprzedaż kilku graczy, aby załatać budżet. Tylko kto ich kupi skoro wszędzie bieda? Chińczyk nie może przelać niczego ze swoich kont bo rząd mu nie pozwala. Mercato ma być samofinansujące co oznacza nudę i praktycznie zero wzmocnień. Tutaj chyba nawet Kobra nie wyczaruje królika z kapelusza i już chyba można Inter wykreślić z faworyta #1 do walki o mistrza.

Odnoszę wrażenie, przeglądając listę zawodników sprowadzonych przez Juve za kadencji Marotty, że większe sukcesy odnosił przeprowadzając operacje za mniejsze (oczywiście względnie) pieniądze. Przykładami nietrafionych inwestycji za grube miliony mogą być Jorge Martínez czy Elja, a z tych bardziej ,,nowożytnich” Bernardeschi lub Costa. Na drugim biegunie Barzagli, Pirlo, Pogba czy Cuadrado.
Być może nie jest to jeszcze czas na patrzenie ze strachem w przyszłość, a obecna sytuacja podziała na doświadczonego dyrektora motywująco.

Ciekaw jestem jakie są prawdziwe powody rozstania. Gdzie i po której stronie, ta granica została przekroczona. Mamy nadzwyczajne czasy i jesli Conte chciał podwyżki (tak niektóre źródła piszą) i deklaracji mocnego uzupełnienia składu bez samofinansowania w postaci sprzedaży, to tez nie było fair. Ale jak na wstępie, pewnie kiedyś się dowiemy. Zmiana oczywiście jest niewiadomą, ale sam poczekam na rozstrzygnięcie kto będzie następcą. To tez pokaże ambicje. A ponad wszystko istotne będzie jaki skład zobaczymy na koniec okienka transferowego. Niewiadomych wiele, tak samo jak zakończenia.

Czyli następne scudetto znowu gdzieś za 10lat i to chyba bardzo optymistyczna wersja 😀 Szkoda Interu bo wydawało się że narodziła się poważna konkurencja dla Juve a zanosi sie na to że ten klub znowu popadnie w przeciętność

Conte to toksyczny trener, jest zamordystą i albo będzie tak jak on chce albo niczego nie będzie! Antonio nie jest osobą elastyczną, taki z niego egocentryk a do tego trochę primadonna. Jako trener potrafi wygrywać mistrzostwa ale nigdzie nie potrafi zabawić dłużej, co jak na trenera z sukcvesami może świadczyć o jego trudnej/konfliktowej osobowości. Musi być przyczyna tego że chyba z każdego klubu odchodzi w atmosferze wyrzutów, pretensji i żalów. Conte wygrał mistrza i myślał że dostanie w nagrodę kasę na wzmocnienia, na domiar złego klub poprosił wszystkich pracowników więc i trenera o re4dukcję zarobków w związku z trudną sytuacją ekonomiczną Interu a dla Conte redukcja zarobków w sezonie kiedy wygrał mistrza – to skandal nad skandale i “obraza jego uczuć religijnych”, dla niego to było jak policzek w zamian za dobrą pracę. Do niego nie dociera jaka jest rzeczywistość, nie myśli o pandemii czy innych czynnikach które wpłynęły na piłkę i świat, Conte myśli tylko i wyłącznie o sobie i swoich planach, ktokolwiek chce choć minimalnie ingerować w jego wizję jest na straconej pozycji. W szoku byłem jak się okazało, ze jednak umiał dogadać się z Ericksenem i potrafił się do niego przekonać na czym Inter tylko zyskał ale stało się to dopiero wtedy gdy zarząd odmówił Antonio i w zimowym okienku, nie pozbył się Duńczyka jak chciał Conte który z braki innych opcji wkońcu znalazł dla niego miejsce co pokazuje że jak Conte chce to może ale w 99 przypadkach na 100 on nie chce!