Romagnoli w końcu w domu

Alessio Romagnoli
Alessio Romagnoli Pressfocus

Alessio Romagnoli od dziecka kibicował SS Lazio. Jednak dopiero w wieku 27 lat będzie mu dane zagrać w ukochanym klubie.

  • 30 czerwca 2022 wygasł kontrakt Alessio Romagnoliego z AC Milan
  • W ostatnim czasie znaczenie 27-latka na San Siro wyraźnie zmalało
  • Z tej okazji postanowiło zatem skorzystać SS Lazio

Romagnoli chce być jak Alessandro Nesta

Droga 12-krotnego reprezentanta Włoch do SS Lazio była długa i zawiła. Mimo swojej sympatii do Biancoselesti, Alessio Romagnoli przygodę z piłką rozpoczął w juniorskich drużynach… AS Romy. Stamtąd przeniósł się do UD Sampdoria, a potem AC Milan i dopiero w lipcu podpisał pierwszy w życiu kontrakt z 2-krtonymi mistrzami Włoch.

Moje marzenie z dzieciństwa w końcu się nie spełniło. Nie chodziło mi o grę w Serie A, a o występy właśnie w Lazio – przyznał na łamach oficjalnej strony Aquila. – Moja babcia, z którą byłem bardzo blisko, kibicowała Lazio, podobnie jak mój ojciec. Myślę, że to największy emocjonalny moment w moim sportowym życiu, ale też w ogóle w moim życiu. Noszenie tej koszulki to spełnienie marzeń z dzieciństwa.

Miłość do Lazio była tym większa, że wielkim idolem Romagnoliego był symbol rzymskiego klubu, Alessandro Nesta. – Myślę, że to obrońca wszechczasów. Nikt nigdy nie osiągnie poziomu, jaki ten prezentował w Lazio czy w Milanie – dodał.

Za każdym razem, gdy grałem przeciwko Lazio, mówiłem dyrektorowi sportowemu Igli Tare: zostały dwa lata, został rok, zostało sześć miesięcy. Jeśli to możliwe, zobaczymy. Zawsze mówiłem, że chcę grać dla Lazio i nie chciałem, żeby było za późno w mojej karierze. Ciro Immobile i Danilo Cataldi dzwonią do mnie praktycznie codziennie! – stwierdził.

Przeczytaj również: Romagnoli bliski porozumienia z nowym klubem

Komentarze

Comments 3 comments

Ale wszyscy srają na Milan. Kessie, Donnaruma, Hakan, Romagnoli.
Były kapitan Milanu odchodzi i mówi że w końcu trafił do wymarzonego klubu… Takiego mocniejszego średniaka SerieA.
Przecież to jakieś kpiny.