Obrońca Romy przenosi się do Arabii Saudyjskiej. Wilki zarobią spore pieniądze

Roger Ibanez
Roger Ibanez Imago/Giuseppe Maffia

Włodarze AS Romy zdawali sobie sprawę, że jedynie sprzedaż jednego z istotnych zawodników pozwoli odzyskać płynności finansową. Z pomocą nadeszła oferta ze strony Saudyjczyków. Fabrizio Romano przekazał w poniedziałek, że Roger Ibanez zostanie nowym zawodnikiem Al Ahli. 

  • AS Roma potrzebowała dokonać latem sprzedaży jednego z ważniejszych zawodników, żeby poprawić kondycję finansową
  • W porę do klubu nadeszła oferta z Al Ahli za Rogera Ibaneza
  • Wilki zarobią na sprzedaży Brazylijczyka około 30 milionów euro

Roger Ibanez przejdzie do Al Ahli

AS Roma wraz z końcem sezonów znalazła się w tarapatach finansowych. W budżecie powstałą dziura, którą zasypać mogła jedynie “duża” sprzedaż. Media wskazywały kilku kandydatów do opuszczenia szeregów Wilków. Jednym z nich był Roger Ibanez, którym interesowało się wiele zespołów.

W poniedziałek Fabrizio Romano przekazał, że Brazylijczyk opuści szeregi Romy. Środkowy obrońca przeniesie się do Al Ahli, które złożyło Romie wystarczająco wysoką ofertę. Za 24-latka klub z Arabii Saudyjskiej zapłaci około 30 milionów euro. Zawodnik podpisze z nowym pracodawcą trzyletnią umowę.

Romano podkreślił, że po finalizacji transferu Rogera Ibaneza Al Ahli skupi się na pozyskaniu Piotra Zielińskiego. Do Napoli wpłynęła konkretna oferta za reprezentanta Polski.

Przeczytaj: AS Roma rozstanie się z Maticiem? Transfer do Francji możliwy

Komentarze