Reprezentant Holandii na celowniku Romy. Kwestie finansowe przeszkodą

Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum PressFocus

Georginio Wijnaldum znalazł się na wylocie z Paris Saint-Germain. Francuski gigant wystawił reprezentanta Holandii na listę transferową, a jednym z kierunków z których pochodzi zainteresowanie są Włochy. Według włoskich mediów Wijnaldum znalazł się na celowniku Romy.

  • Georginio Wijnaldum prawdopodobnie nie ma przyszłości w Paris Saint-Germain
  • Holendra w swoim zespole nie widzi trener Christophe Galtier
  • Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem pomocnika jest AS Roma

AS Roma marzy o Wijnaldumie

Wijnaldum do paryskiego klubu trafił przed rokiem na zasadzie wolnego transferu z Liverpoolu. W poprzednim sezonie rozegrał w barwach PSG 38 spotkań we wszystkich rozgrywkach i wszystko wskazuje na to, że nie poprawi tego bilansu. Holender nie znalazł bowiem uznania w oczach nowego szkoleniowca zespołu Christophe’a Galtiera, który zastąpił na tym stanowisku Mauricio Pochettino. 

Paryżanie są gotowi na rozstanie z zawodnikiem i wystawili go na listę transferową. Według calciomercato.com jednym z klubem zainteresowanych jego pozyskaniem jest AS Roma, ale finalizacja transferu nie będzie łatwa. Na przeszkodzie mogą bowiem stanąć wysokie oczekiwania finansowe samego piłkarza, który obecnie w PSG zarabia 9 milionów euro netto, a jego obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2024 roku. Giallorossich na wyłożenie podobnej kwoty nie mogą sobie pozwolić. 

Jednym z rozwiązań mogłyby być przenosiny Wijnalduma do Romy na zasadzie wypożyczenia przy jednoczesnym opłacaniu części wynagrodzenia przez PSG.

Zobacz także: Roma pracuje nad pozyskaniem byłej gwiazdy Juve

Komentarze