Roma wzmocni się zimą. Warunki ustalone

Ola Solbakken
Ola Solbakken Pressfocus

Jose Mourinho zimą dostanie nowego piłkarza do linii ataku. Przesądzone jest już, że Roma pozyska znanego sobie piłkarza na zasadzie darmowego transferu.

  • Roma od dłuższego czasu pracuje nad dokonaniem zimowego wzmocnienia
  • Do stolicy Włoch przeniesie się ofensywny zawodnik
  • Jose Mourinho oraz klubowi działacze dopięli swego i zespół będzie wzmocniony

W Rzymie czekają już na nowego gracza

Roma zapewne chciałaby zapomnieć o tym, co spotkało ją w fazie grupowej minionej edycji Ligi Konferencji Europy. Wówczas rzymianie dali się ograć 1:6 Bodo/Glimnt. Dwa gole dla mistrza Norwegii strzelił wówczas Ola Solbakken 24-latek trafił też odo siatki włoskiego klubu w meczu zakończonym remisem 2:2.Tym samym zwrócił na siebie uwagę działaczy ze stolicy Włoch.

Solbakken z transferem do Romy łączony był już w letnim oknie transferowym. Wówczas rzymianie nie porozumieli się z Bodo/Glimt, a i sam zawodnik miał problemy zdrowotne, przez które ostatnie miesiące w jego wykonaniu nie były najlepsze. Mimo tego Roma wierzy w umiejętności Norwega i chce mieć go u siebie zimą. Tym razem pracodawca 24-latka nie będzie miał już nic do powiedzenia.

Aktualna umowa wiąże Solbakkena z Bodo.Glimt tylko do 31 grudnia tego roku. Roma mogła zatem w ostatnich tygodniach negocjować z 24-latkiem. Porozumienie wydawało się formalnością. Teraz słowa te okazały się faktem, ponieważ włoski klub dogadał z piłkarzem wszystkie szczegóły umowy, dzięki czemu Solbakken będzie mógł związać się z rzymianami umową do 2027 roku. Jose Mourinho może być zadowolony z tego faktu. Jego zespół zyskuje w ofensywie gracza o nieprzeciętnych umiejętnościach. Podczas prawie trzech lat reprezentowania Bodo/Glimt, Solbakken strzelił 17 goli i zaliczył 22 asysty.

Czytaj także: Podsumowanie 10. kolejki Serie A: Inter wykonał zadanie, emocje w Neapolu, bez niespodzianki w Weronie

Komentarze