Roma wygrywa z Udinese, grał Teodorczyk

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri fot. Sport Pictures

W drugim sobotnim meczu w ramach 32. kolejki włoskiej ekstraklasy AS Roma pokonała na swoim stadionie Udinese Calcio 1:0. Gola na wagę wygranej stołecznej drużyny strzelił Edin Dzeko. Dodajmy, że w końcowych fragmentach rywalizacji na boisku w szeregach gości zameldował się Łukasz Teodorczyk.

Rzymianie cały czas mają szansę na grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Aby ten cel został jednak zrealizowany, to drużyna z Wiecznego Miasta na ostatniej prostej rozgrywek musi kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. W boju z UC Sampdorią piłkarze Romy sięgnęli po pełną pulę, kolejny łup rzymianie mieli zainkasować w sobotni wieczór.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji każda z ekip wypracowała sobie po jednej sytuacji strzeleckiej. Pierwsza miała miejsce w czwartej minucie, gdy na mocny strzał pozwolił sobie Rolando Mandragora, ale Antonio Mirante nie dał się zaskoczyć.

Rzymianie odpowiedzieli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, gdy Patrick Schick starał się zaskoczyć golkipera rywali. Czech oddał mocne uderzenie z lewej nogi, ale piłka po tej próbie trafiła tylko w boczną siatkę bramki Zebr. Do przerwy miał zatem miejsce bezbramkowy remis.

W drugiej połowie Roma wyszła natomiast na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Bośniak Dzeko, który wykorzystał podanie od Stephana El Shaarawy’ego. Napastnik rzymian popisał się celnym uderzeniem z prawej nogi, co dało Giallorossim zwycięstwo numer 15. w trakcie trwającej kampanii. Tym samym Roma ma już na swoim koncie 54 punkty.

AS Roma – Udinese Calcio 1:0 (0:0)