Roma wyciąga rękę po piłkarza PSG

Leandro Paredes
Leandro Paredes PressFocus

Według doniesień włoskich mediów Tiago Pinto wybrał się do Francji, aby spotkać się z przedstawicielami potentata Ligue 1. Wiele wskazuje na to, że Roma planuje zachęcić do powrotu do Włoch pomocnika PSG, Leandro Paredesa.

  • Mourinho chce w swojej drużynie Leandro Paredesa z PSG
  • Argentyńczyk nie może wywalczyć sobie pewnego miejsca w podstawowym składzie
  • Kontrakt pomocnika wygasa w czerwcu 2023 roku

Możliwy powrót Paredesa

Podróż Tiago Pinto do Francji poruszyła wyobraźnię włoskich dziennikarzy. Coraz głośniej mówi się o tym, że Roma będzie chciała namówić do powrotu jej byłego piłkarza, Leandro Paredesa.

Argentyńczyk ma obecnie niepewną pozycję w PSG. Jest to oczywiście spowodowane faktem, iż konkurencja w paryskim klubie jest olbrzymia. Umiejętności 27-latka docenia Jose Mourinho, który obserwuje zawodnika już od czasów pracy w Tottenhamie.

Kontrakt Paredesa wygasa w 2023 roku, więc jeśli Roma chciałaby pozyskać pomocnika już latem, musi być gotowa na wyłożenie (zapewne niemałych) pieniędzy. Przeszkodą będzie również pensja zawodnika, która wynosi 7,5 miliona euro. Rzymski klub może mieć problemy ze sformułowaniem satysfakcjonującej oferty dla Paredesa, nawet biorąc pod uwagę tzw. “il decreto crescita”, czyli uldze podatkowej dla piłkarzy przychodzących z zagranicy.

Na korzyść takiego transferu mogą z kolei zadziałać powiązania 27-latka z Romą. Argentyńczyk występował już w ekipie Giallorossich, która w 2015 roku wykupiła go z Boca Juniors za 6 milionów euro. Paredes często odwiedza Wieczne Miasto i wydaje się być z nim bardzo związany. Włoskie media nie podają na razie żadnych konkretów, ale określają taki ruch jako “nie niemożliwy do wykonania”.

Czytaj także: Abraham może wrócić do Chelsea

Sampdoria
AS Roma
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 3. kwietnia 2022 17:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze