Roma włączy się do walki o Isco

Isco
Isco PressFocus

AS Roma rozważa sprowadzenie na Stadio Olimpico Isco w przypadku, gdyby tego lata Henrikh Mkhitaryan trafił do Interu Mediolan.

  • Roma szuka zastępstwa dla Mkhitaryana
  • Rzymianie rozważają sprowadzenie Isco w przypadku odejścia Ormianina
  • Giallorrossi oferują doświadczonemu Hiszpanowi wysoką pensję

Roma szuka następcy Mkhitaryana

AS Roma próbuje przekonać ormiańskiego napastnika do przedłużenia kontraktu oferując mu roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok, na mocy której Mkhitaryan zarobiłby 3,5 miliona euro netto plus bonusy. Nadzieje nie są jednak duże, ponieważ Inter Mediolan od razu oferuje byłemu graczowi Manchesteru United dwuletnią umowę, a tego właśnie oczekuje Ormianin.

Jak donosi włoska prasa, w związku z tym AS Roma rozważa teraz pomysł sprowadzenia Isco w miejsce Mkhitaryana, gdyby ten ostatecznie zdecydował się odejść. Doświadczony Hiszpan byłby dobrym wzmocnieniem dla drużyny Jose Mourinho i z pewnością mógłby wypełnić pustkę pozostawioną po ewentualnym odejściu Ormianina. Obecnie trwają rozmowy między obiema stronami.

Roma nie jest jedynym zainteresowanym klubem, bowiem zainteresowanie wyraża też Milan, ale według hiszpańskich źródeł to giallorossi są uważani za faworytów. Jednym z powodów jest to, że są jedynym klubem, który oferuje 29-latkowi trzyletnią umowę.

Chociaż Isco ma wysoką pensję, wynoszącą około 6,5 mln euro netto na sezon, to ulga podatkowa tzw. dekret wzrostu spowodowałby, że Roma tak naprawdę płaciłaby takie same pieniądze, jak w przypadku Mkhitaryana, dlatego ekipa z Rzymu może zaoferować Hiszpanowi znacznie wyższą pensję.

Zobacz również: Maldini klarownie o Rafaelu Leao. “Nie jest na sprzedaż”

Komentarze