Roma umieściła Zaniolo na liście transferowej

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo PressFocus

Włoskie media donoszą, że Roma zdecydowała się umieścić Nicolo Zaniolo na rynku transferowym oczekując za swojego gracza 50 milionów euro. Rzymianie odrzucili ofertę Newcastle United preferując sprzedaż napastnika do Juventusu lub Milanu.

  • AS Roma umieściła Zaniolo na liście transferowej
  • Rzymianie zdecydowali się sprzedać swoją gwiazdę za 50 mln euro
  • Zawodnik chce pozostać w Serie A, dlatego najbardziej realny jest transfer do Milanu lub Juventusu

Zaniolo odejdzie z Romy, ale chce zostać w Serie A

Nicolo Zaniolo kończy 23 lata w tym roku i jest związany z Romą kontraktem do czerwca 2024 roku. W niedawno zakończonej kampanii strzelił osiem goli i zaliczył dziewięć asyst w 42 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Od wielu miesięcy spekuluje się, że Roma poświęci swoją gwiazdę, aby pozyskać fundusze na zbudowanie nowej drużyny dla Jose Mourinho. Teraz włoska prasa twierdzi, że ostateczna decyzja została już podjęta i rzymianie wystawili swojego gracza na sprzedaż oczekując 50 milionów euro.

Roma najchętniej sprzedałaby Zaniolo do Premier League, aby nie wzmacniać ligowych rywali. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwia się jednak sam zawodnik, który zdecydowanie woli pozostać w Serie A. Wola piłkarza była powodem odrzucenia oferty Newcastle United przez giallorossich.

Zaniolo chciałby w przyszłym sezonie móc zaprezentować swoje umiejętności w Lidze Mistrzów, dlatego najbardziej realnymi opcjami są przenosiny do Juventusu lub Milanu. Oba kluby wyrażają zainteresowaniem 23-letnim zawodnikiem już od dłuższego czasu.

Inter sprzedał Zaniolo do Romy w 2018 roku za 4,5 mln euro w ramach pokrycia części kosztów transferu Radji Nainggolana, zanim jeszcze zdążył zadebiutować na boiskach Serie A. W ramach tej umowy nerazzurri zapewnili sobie 15 procent zysku z kolejnego transferu, w związku z czym niezależnie od tego, gdzie trafi Włoch, ekipa z San Siro może liczyć na zastrzyk gotówki związany z tą transakcją.

Zobacz również: Chiellini zostałby w Juventusie, gdyby…

Komentarze

Comments 8 comments

Czy jest on warty 50 baniek? Tego nie wiem, zawsze myślałem że on jest ofensywny pomocnikiem, a w Romie grał jako PN głównie w tym sezonie. Czyli Milan i Juve wchodzi w gre, ile zarabia w Romie? Ktoś wie?