Roma – Trabzonspor: Giallorossi postawili kropkę nad i

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

AS Roma w czwartkowy wieczór pokonała Trabzonspor 3:0 w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Giallorossi wywalczyli w związku z tym awans do kolejnej fazy rozgrywek. W dwumeczu pokonali team z Turcji 5:1.

Roma zrobiła swoje

AS Roma przystępowała do potyczki z ekipa z Turcji, mając zaliczkę jednego gola. Ekipa ze stolicy Włoch przed tygodniem pokonała zespół z Medical Park Stadyumu 2:1. W dużym stopniu była to zasługa Lorenzo Pellegriniego i Eldora Shomurodova. Tymczasem w boju na Stadio Olimpico rzymianie chcieli potwierdzić swoja wyższość nad Trabzonsporem.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji podopieczni Jose Mourinho zdobyli jedną bramkę. Było to następstwem pięknego strzału sprzed pola karnego autorstwa Bryana Cristante. 26-latek zdobył bramkę w 20. minucie i na przerwę gospodarze udali się w lepszych nastrojach.

Roma z awansem do fazy grupowej

Po zmianie stron drużyna ze stolicy Włoch, wykorzystując atut własnego boiska, dołożyła kolejne trafienia. Najpierw w 65. minucie Nicolo Zaniolo pokonał golkipera rywali po uderzeniu z lewej nogi. Tymczasem w 84. minucie Stephan El Shaarawy po ładnej akcji ustalił wynik rywalizacji na 3:0.

W szeregach Romy niestety dla polskich kibiców poza kadrą meczową był Nicola Zalewski. Młody piłkarz znalazł się natomiast w gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-czerwonych czekają potyczki z: Albanią, San Marino i Anglią.