Roma straci trenera? Mourinho narzeka na brak wsparcia

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Jose Mourinho wraz z końcem sezonu zamierza opuścić Rzym i objąć były klub Premier League, podaje Daily Mail. Chociaż w angielskich mediach ta informacja koncentruje się głównie na możliwym powrocie Portugalczyka do Chelsea, w kontekście Romy ważne jest to, dlaczego The Special One chce rozstać się z Wiecznym Miastem.

  • Jose Mourinho może rozstać się z Romą wraz z końcem sezonu
  • Portugalczyk narzeka na brak wzmocnień
  • The Special One myśli o powrocie do Anglii

Mourinho opuści Romę?

Dlaczego Roma może stracić Jose Mourinho? Portugalczyk nie widzi swojej przyszłości na Stadio Olimpico, ponieważ jego zdaniem klub nie jest wystarczająco aktywny na rynku transferowym. Wprawdzie letnie okienko było dla rzymian nadzwyczaj udane, a do drużyny dołączyli tacy piłkarze jak Dybala, Celik, Belotti, Matić czy Kamara, w zimie Giallorossi pozyskali tylko Solbakkena, który już dużo wcześniej porozumiał się ze stołeczną ekipą w kwestii kontraktu i podpisał umowę jako wolny zawodnik.

Wprawdzie pod wodzą Mourinho Roma sięgnęła po tytuł w Lidze Konferencji Europy, jednak Portugalczyk chce walczyć o najwyższe cele także w bardziej elitarnych rozgrywkach, a przede wszystkim w Serie A. Do tego są mu potrzebne kolejne wzmocnienia, a niewiele wskazuje na to, by Wilki miały być aktywne w ostatnich dniach stycznia.

Komentarze