Serie A: Roma śmiertelnie groźna po rożnych, grali Reca i Kiwior

Chris Smalling
Chris Smalling PressFocus

AS Roma pokonała Spezię (2:0) po dwóch bramkach zdobytych po rzutach rożnych. Po stronie pokonanych grali Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior.

• AS Roma pokonała Spezię po golach Smallinga i Ibaneza po kornerach
  • Arkadiusz Reca popełnił błąd przy pierwszym golu, ale później był aktywny w ofensywie
  • Jakub Kiwior wszedł z ławki w siedemnastej minucie za kontuzjowanego Jacopo Salę

Roma bezlitosna dla Spezii; Giallorossi wyprzedzili Juventus

AS Roma szybko ustawiła sobie mecz, bo już w szóstej minucie objęła prowadzenie. Giallorossi wykonywali rzut rożny i piłka trafiła do Tammy’ego Abrahama. Anglik przedłużył do Chrisa Smallinga, a ten z bliska skierował ją do siatki. W tej sytuacji nie popisał się Arkadiusz Reca, który zgubił krycie. Reprezentant Polski znacznie lepiej radził sobie w ofensywie. Oddał dwa strzały, z czego jeden był groźny. Mimo przewagi Spezii, to Roma jeszcze przed przerwą wyprowadziła groźniejszą akcję; Abraham huknął jednak w poprzeczkę.

Po zmianie stron goście dalej starali się prowadzić grę, a Roma ponownie strzeliła bramkę. I znowu po rzucie rożnym. Tym razem dośrodkowanie Jordana Veretouta dotarło do Rogera Ibaneza, a ten silnym strzałem podwoił prowadzenie gospodarzy. Kolejne minuty to dominacja niżej notowanych gości. W 62. minucie Reca był bliski asysty drugiego stopnia. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego, przez co nie uznał bramki Reya Manaja. Spezia kreowała kolejne okazje, ale bramka Rui Patricio była dla nich, jak zaczarowana. W samej końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Felix Afena-Gyan, który przyjął piłkę ręką, po czym strzelił na bramkę Spezii.

Ostatecznie Roma dowiozła rezultat do końca i trzeba powiedzieć, że wynik był dla podopiecznych Jose Mourinho lepszy niż gra. W efekcie Giallorossi przeskoczyli w tabeli Juventus i mogą szykować się do starcia z Atalantą, gdzie muszą zaprezentować wyższą jakość niż w poniedziałkowy wieczór.