Roma się nie poddaje. Nowy kandydat na prawą flankę

Hamari Traore
Hamari Traore Pressfocus

Nowy prawy obrońca to cel, który wyznaczyła sobie Roma. Rzymianie wytypowali kolejnego kandydata na tę pozycję.

  • Roma może być aktywna na rynku transferowym
  • Zimą na Stadio Olimpico powinien trafić nowy prawy obrońca
  • Klub kandydata na tę pozycję znalazł w Ligue 1

Roma obserwuje piłkarza z Ligue 1

Scenariusz, w którym Roma cieszy się z awansu do Ligi Mistrzów, jest jak najbardziej realny w bieżącym sezonie. Rzymianie są aktualnie poza czołową czwórką, ale ich strata do drugiego Milanu to tylko sześć punktów, przy dużej licznie meczów do rozegrania. Drużyna z siedzibą na Stadio Olimpico może zostać wzmocniona w zimowym oknie transferowym, co zwiększyłoby jej szanse na sukces.

Jose Mourinho potrzebuje nowego prawego obrońcy. Portugalczyk popadł bowiem w konflikt z Rickiem Karsdorpem, który jest na wylocie z Romy. Wobec tego włoski klub zaczął przeczesywać rynek. Tym samym zainteresował się Bartoszem Bereszyńskim. Polak skorzysta jednak z propozycji Napoli, więc rzymianie musieli skierować swoją uwagę na inną kandydaturę.

Opcję do wzmocnienia Romy jest Hamari Traore ze Stade Rennais. Ponad 40-krotny reprezentant Mali może pochwalić się grą w każdym z europejskich pucharów, a także ponad dwustoma występami w Ligue 1. Pozyskanie wycenianego na dziesięć milionów euro prawego defensora, będzie trudne. Jego klub walczy bowiem o czołowe lokaty w lidze francuskiej. Należy też pamiętać, że Traore to kapitan Stade Rennais. Malijczyk zdaje sobie jednak sprawę, że może to być jedna z ostatnich szans na grę w wielkim europejskim klubie. Defensor nie zamyka się zatem na transfer do Romy.

Czytaj także: Po długiej walce zmarł Gianluca Vialli

Komentarze