Roma rozmawia z obrońcą. Mourinho pragnie nowej defensywy

Evan Ndicka
Evan Ndicka fot. PressFocus

Defensywa jest w tym sezonie największą bolączką AS Romy. Jose Mourinho pragnie, aby latem ta formacja została poważnie przebudowana. Rzymianie rozmawiają z Evanem Ndicką, który za nieco ponad miesiąc będzie dostępny w ramach wolnego transferu.

  • AS Roma chce latem sfinalizować kilka istotnych transferów
  • Pragnieniem Jose Mourinho jest przemodelowanie defensywy
  • Klub ze stolicy Włoch rozmawia z Evanem Ndicką

Rzymianie planują wzmocnienia

AS Roma najprawdopodobniej nie zrealizuje celu na ten sezon, jakim jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Jose Mourinho nie zamierza jednak kończyć swojego projektu w klubie ze stolicy Włoch i pragnie w przyszłym sezonie wrócić do walki o najwyższe cele.

Największą bolączką rzymian w tym sezonie jest gra defensywna. Podstawowi zawodnicy często mierzą się z problemami zdrowotnymi, co zmusza Portugalczyka do rotacji i nadmiernego korzystania z rezerwowych. Jak można było przypuszczać, ich umiejętności pozostawiają wiele do życzenia, dlatego zespół bardzo cierpi na absencjach.

Nicolo Schira informuje, że AS Roma prowadzi rozmowy z Evanen Ndicką. Defensor Eintrachtu Frankfurt już jakiś czas temu zapewnił, że nie przedłuży wygasającego kontraktu i latem zmieni otoczenie. W pewnym momencie w grze była FC Barcelona, lecz skupi się ona zapewne na innych celach.

Rzymianie upatrują więc swojej szansy, aby na zasadach wolnego transferu pozyskać jakościowego zawodnika. Francuz doświadczył w tym sezonie gry w Lidze Mistrzów.

Zobacz również: Władze Interu doceniają poprawę wyników. Inzaghi otrzyma nowy kontrakt?

Komentarze