Roma remisuje z Genoą

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Wynikiem jeden do jednego zakończyło się niedzielne starcie na Stadio Luigi Ferraris, gdzie Genoa mierzyła się z gośćmi z Rzymu. Pomimo wielu okazji bramkowych gole zobaczyliśmy dopiero pod koniec meczu, a oba zespoły podzieliły się ostatecznie punktami. Warto podkreślić, że gospodarze, już w doliczonym czasie gry, zmarnowali także rzut karny.

Czytaj dalej…

Nikt, kto zdecydował się na oglądanie tego starcia, nie mógł z całą pewnością narzekać na jego tempo. Akcji bramkowych mieliśmy tu bowiem całą masę, a tylko w pierwszych piętnastu minutach gry gospodarze aż trzykrotnie mogli objąć prowadzenie. Gianluca Lapadula, Miguel Veloso czy Cristian Kouame mylili się jednak za każdym razem i nie potrafili skierować futbolówki do siatki.

Podobnie było zresztą z zawodnikami gości. AS Roma również miała swoje doskonałe szanse, ale tacy piłkarze jak Federico Fazio, Lorenzo Pellegrini czy Edin Dzeko nie mogli, mimo licznych prób, wpisać się na listę strzelców. Bramki były w tym meczu jak zaczarowane.

Fatalną passę strzelecką przerwał dopiero Stephan El Shaarawy. Zawodnik gości w 82. minucie świetnie zachował się w polu karnym Genoi i zdobył gola na jeden do zera. Radość Rzymian nie trwała jednak zbyt długo. Już w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali bowiem za sprawą Cristiana Romero. Kilka chwil później zawodnicy z Genui powinni zdobyć także drugiego gola, ale zmarnowali rzut karny.

Genoa – AS Roma 1:1 (0:0)

0:1 EL Shaarawy 82′
1:1 Romero 90+’1

Komentarze