Roma postara się o powrót utalentowanego wychowanka

Davide Frattesi
Davide Frattesi Pressfocus

Davide Frattesi może wrócić do AS Romy. Jak podaje Gianluca Di Marzio, klub z Rzymu rozważa sprowadzenie swojego wychowanka w trakcie letniego okienka transferowego. Włoch mocno rozwinął się na przestrzeni kilku sezonów, a w składzie chciałby go mieć Jose Mourinho.

  • Davide Frattesi w 2017 roku został sprzedany do Sassuolo
  • Włoch nabierał doświadczenia na wypożyczeniach i stał się wartościowym piłkarzem Sassuolo
  • AS Roma sonduje możliwość jego powrotu

Roma przypomniała sobie o Frattesim

AS Roma sprzedała Davide Fratessiego do Sassuolo w lipcu 2017 roku za 5 milionów euro. Młody pomocnik miał wówczas małe szanse na regularną grę w barwach seniorskiej drużyny Rzymian i klub uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie mu innej drużyny. Sassuolo regularnie wypożyczało Włocha, który zbierał doświadczenie w Ascoli, Empoli, czy Monzie.

W poprzedniej kampanii Włoch był istotnym elementem drużyny prowadzonej przez Alessio Dionisiego. Rozegrał aż 38 meczów, w trakcie których zanotował cztery bramki i cztery trafienia. Jego dobra postawa nie uszła uwadze innych włoskich klubów, które nawiązały z Sassuolo kontakt w sprawie jego transferu. Wśród nich znajduje się były pracodawca Frattesiego – AS Roma. 

Jak podaje Gianluca Di Marzio, przedstawiciele Rzymian spotkali się już z agentami Frattesiego w celu ustalenia szczegółów transferu. Sassuolo będzie oczekiwało za Włocha ok. 30 milionów euro. Triumfator Ligi Konferencji liczy na niższą cenę za sprawą zawartej w umowie między klubami klauzuli odsprzedaży w wysokości 30 procent od ustalonej kwoty. Czarno-zieloni mogliby na to przystać, ale pod warunkiem włączenia w transakcję Edoardo Bove’a.

Sprawdź: Szykuje się kolejny głośny transfer wewnątrz ligi

Komentarze