Roma pracuje nad wzmocnieniem defensywy

Josip Juranovic
Josip Juranovic Pressfocus

Roma stara się o nowego prawego obrońcę. Do drużyny Jose Mourinho może dołączyć półfinalista mistrzostw świata.

  • Życzeniem Jose Mourinho jest nowy prawy obrońca
  • Roma stara się spełnić wolę swojego trenera
  • Na liście życzeń rzymian znalazł się półfinalista mistrzostw świata

Roma z kilkoma kandydatami na prawą obronę

Po pierwszej części sezonu 2022/2023, Roma znajduje się poza strefą europejskich pucharów. Rzymianie mają wciąż jednak o co walczyć. Ich strata do podium to tylko kilka punktów. W stolicy Włoch wiedzą, że zespół Jose Mourinho może jeszcze sporo ugrać w bieżącej kampanii. W tym pomogłyby wzmocnienia.

Portugalskiemu szkoleniowcowi potrzebny jest nowy prawy obrońca. Skreślony przez Mourinho jest bowiem Rick Karsdorp. Roma już zaczęła pracę nad pozyskaniem bocznego defensora. Z przenosinami na Stadio Olimpico łączony jest między innymi Bartosz Bereszyński, któremu bliżej jednak do Napoli. Klub ma też innego kandydata.

Na liście życzeń Romy znajduje się Josip Juranovic, który z powodzeniem występuje na mistrzostwach świata z reprezentacją Chorwacji. Defensor ma przed sobą mecz o trzecie miejsce. Na razie wystąpił w Katarze sześć razy (jedna asysta). 27-latek udane mecze zalicza także w Celtiku, który reprezentuje od lata 2021 roku. Szkocki klub oczekuje za Juranovicia minimum sześć milionów euro. Piłkarzem interesuje się także Torino, które rozpoczęło już rozmowy z pracodawcą Chorwata.

Czytaj także: Optymizm Mourinho przed drugą częścią sezonu: spotkałem zmotywowanych i skupionych chłopaków

Komentarze