Roma pracuje nad pozyskaniem byłej gwiazdy Juve

Piłkarze AS Roma
Piłkarze AS Roma fot. PressFocus

AS Roma wygląda na to, że na dobre zamierza włączyć się do gry po Paulo Dybalę. Argentyński napastnik od 1 lipca jest bez klubu i nie potrafi znaleźć nowego pracodawcy. Corriere dello Sport sugeruje, że sternicy Giallorossich chcą pozyskać La Joyę, aby zrekompensować Jose Mourinho brak transferów wcześniej.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Paulo Dybali
  • Zawodnik po rozstaniu z Juventusem wciąż nie związał się z nowym klubem
  • Corriere dello Sport twierdzi, że AS Roma jest zainteresowana 28-latkiem

Dybala bohaterem niespodziewanego transferu?

AS Roma ma ambitne plany związane z kampanią 202/2023. Giallorossi mają zamiar wykonać kolejny krok po wygraniu Ligi Konferencji Europy. Pomóc w tym mają jednak wzmocnienia, których jak na razie rzymianie nie finalizują.

Najnowsze doniesienia Corriere dello Sport sugerują z kolei, że Roma jest gotowa zaproponować Dybali umowę na cztery sezony z zarobkami na poziomie sześciu milionów euro rocznie. Niemniej klub z Rzymu nie złożył jeszcze oficjalnej oferty pełnomocnikom zawodnika.

Kłopotem przy ewentualnej finalizacji transakcji mogą być natomiast duże prowizje. Roma natomiast preferuje na tej płaszczyźnie wydawanie nie więcej niż 10 procent pensji zawodnika. W każdym razie Jose Mourinho liczy, że w przypadku transferu Argentyńczyka sternicy Wilków mogą zrobić wyjątek.

Dybala ma na swoim koncie 291 występów w lidze włoskiej. Zdobył w nich łącznie 98 bramek. W ostatnim sezonie Dybala rozegrał 39 meczów, w których strzelił 15 goli.

Czytaj więcej: Mourinho chce gracza z Premier League

Komentarze