Roma potwierdziła transfer pomocnika. Dobry znajomy Mourinho

Nemanja Matić
Nemanja Matić PressFocus

Nemanja Matić został we wtorek nowym zawodnikiem Romy. 33-letni Serb podpisał z włoskim klubem roczną umowę, do 30 czerwca 2023 roku.

  • Nemanja Matić podpisał roczny kontrakt z Romą
  • We włoskim zespole ponownie spotka się z trenerem Jose Mourinho, z którym pracował w Chelsea i Manchesterze United
  • Serb przez ostatnie 8,5 roku występował w Premier League

AS Roma pozyskała Maticia

AS Roma pozyskała doświadczonego pomocnika na zasadzie wolnego transferu. Maticiowi wygasał bowiem kontrakt z dotychczasowym klubem – Manchesterem United. Serb na Old Trafford spędził pięć sezonów, a na boiskach Premier League występował od stycznia 2014 roku. W barwach Chelsea i Manchesteru United rozegrał łącznie 251 spotkań w angielskiej ekstraklasie, zdobywając w nich sześć bramek.

– Jestem zadowolony i zaszczycony, że dołączam do tego klubu i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego sezonu z moimi kolegami z drużyny – powiedział Matić, cytowany przez oficjalną stronę Romy. 

Dużą rolę w transferze odegrał szkoleniowiec Romy Jose Mourinho, który bardzo dobrze zna się z Maticiem. Obaj mieli okazję współpracować ze sobą zarówno w Chelsea, jak i Manchesterze United.

– Roma to wielki, mający wspaniałych kibiców i trenera Jose Mourinho, który jest wszystkim dobrze znany. Dzięki jego obecności decyzja o przyjściu tutaj była bardzo prosta. Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy uda nam się osiągnąć wspaniałe rzeczy – dodał serbski pomocnik. 

Zobacz także: Roma postara się o powrót utalentowanego wychowanka

Komentarze