Roma podtrzymuje zainteresowanie graczem z Premier League

Granit Xhaka
Granit Xhaka Pressfocus

Roma chciała, aby Granit Xhaka wzmocnił latem jej szeregi. Szwajcar pozostał w Arsenalu, ale Jose Mourinho nie zapominał o tym graczu.

  • Roma już myśli o zimowym oknie transferowym
  • Na Stadio Olimpico może trafić Granit Xhaka
  • Jose Mourinho wciąż widzie bowiem Szwajcara w swojej drużynie

Transfer odłożony w czasie?

Jose Mourinho podjął się wyzwania przywrócenia Romie miejsca na szczycie Serie A. Portugalczyk w letnim oknie transferowym na wzmocnienia przeznaczył ponad 120 milionów euro. Początkowo efekty były świetne. Od połowy października rzymianie spisują się jednak wyraźnie poniżej oczekiwań.

Na 15 możliwych do zdobycia ostatnio punktów w Serie A, Roma wywalczyła jedynie cztery. W rezultacie jest szósta w ligowej tabeli. To zdecydowanie nie zadowala klubu oraz samego Jose Mourinho, który zamierza wydać zimą kolejne miliony na nowych graczy.

Corriere dello Sport informuje, że Roma wznawia zainteresowanie zawodnikiem, którego chciała pozyskać latem. Na Stadio Olimpico miał trafić Granit Xhaka. Szwajcar rozważał zmianę barw klubowych. Ostatecznie podpisał jednak nowy kontrakt z Arsenalem, do 30 czerwca 2024 roku.

W sezonie 2021/2022 Xhaka rozegrał tylko cztery spotkania. Był zawieszony za czerwoną kartkę, a aktualnie leczy kontuzję kolana. Pełne treningi ma wznowić w styczniu. Arsenal pod jego nieobecność radzi sobie świetnie, więc Szwajcar nie będzie miał łatwego zadania w walce o odzyskanie miejsce w podstawowej jedenastce. Na regularną grę mógłby liczyć w Romie. Portal Transfermarkt wycenia 29-latka na 22 miliony euro.

Czytaj także: Od wielkiej radości do koszmaru. Jak Włosi znów znaleźli się w barażach?

Komentarze