Roma odrzuciła ofertę Tottenhamu ws. Schicka

Patrick Schick
Patrick Schick fot. Grzegorz Wajda

Według informacji włoskich mediów Tottenham Hotspur znalazł się wśród klubów, które złożyły ofertę za Patrika Schicka. Sky Sport Italia podała jednak, że propozycja została odrzucona przez decydentów AS Romy.

Czytaj dalej…

Czeski napastnik kończący w przyszłym tygodniu 23 lata został kupiony przez sterników Giallorossich latem minionego roku z UC Sampdorii za dziewięć mln euro. Wcześniej natomiast zawodnik za pięć mln euro trafił do team z Wiecznego Miasta na wypożyczenie. Umowa Romy z Sampą zakłada jednak różne bonusy.

Dodajmy też, że w przypadku kolejnego transferu zawodnika stołeczny klub będzie musiał uiścić na konto genueńczyków 50 procent z kwoty, która nie będzie mogła być mniejsza niż 20 mln euro.

Reprezentant Czech początki w ekipie ze stolicy Włoch miał trudne, ale od momentu, gdy zawodnik zaczął współpracować z trenerem mentalnym, to jego gra uległa poprawie, co miało wpłynąć na to, że aktualnie Roma nie jest zainteresowana sprzedażą piłkarza.

Według znanego włoskiego dziennikarza sportowego Gianluki Di Marzio klubem zainteresowanym pozyskaniem Schicka był Tottenham, który chciał Czechem wypełnić lukę w składzie, w związku z kontuzją Harry’ego Kane’a, ale rzymianie nie byli zainteresowani tego typu transakcją.

Schick w trakcie trwającej kampanii zaliczył łącznie 19 meczów w barwach Romy, w których strzelił cztery gole.

Komentarze