Roma odrzuca trzy oferty za Zalewskiego

Nicola Zalewski
Nicola Zalewski Pressfocus

Udany sezon 2021/2022 podsumowany triumfem w Lidze Konferencji Europy, a także mocne wejście do reprezentacji Polski sprawiły, że po Nicolę Zalewskiego ustawiła się kolejka chętnych. AS Roma jednak pracuje nad nową ofertą dla 20-letniego pomocnika.

  • AS Monaco, Borussia Dortmund i Leicester City wykazują poważne zainteresowanie Nicola Zalewskim
  • AS Roma jednak nie ma zamiaru sprzedawać nigdzie polskiego gracza
  • Zalewski lada moment w stolicy Włoch otrzyma znaczną podwyżkę

Roma nie odda Zalewskiego

Nicola Zalewski w sezonie 2021/2022 rozegrał dla AS Romy 24 mecze we wszystkich rozgrywkach. Jose Mourinho początkowo niezbyt ufnie podchodził do polskiego gracza, ale w wiosną Zalewski był już jednym z najważniejszych piłkarzy Giallorrosich. Wystąpił m.in. w finale premierowej edycji Ligi Konferencji Europy, w którym rzymianie pokonali w Tiranie Feyenoord Rotterdam 1:0.

We wrześniu 2021, Zalewski zadebiutował również w reprezentacji Polski (24 minuty w meczu eliminacji MŚ 2022 z San Marino) u Paulo Sousy. Jego następca, Czesław Michniewicz uczynił już z 20-latka ważną postać drużyny narodowej. Zalewski był bowiem jednym z nielicznych graczy, którzy zagrali we wszystkich czterech czerwcowych meczach Ligi Narodów. Nic dziwnego zatem, że po tak udanej kampanii, zarówno na niwie klubowej, jak i reprezentacyjnej, do Romy zaczęli zgłaszać się przedstawiciele innych klubów.

La Gazetta dello Sport szeroko rozpisuje się o trzech ofertach: z AS Monaco, Borussii Dortmund i Leicester City. Najbardziej zainteresowani Polakiem zdają się być działacze BVB, gdyż wielkim orędownikiem talentu Polaka jest nowy szkoleniowiec żółto-czarnych, Edin Terzic. Roma jednak wszystkich chętnych odprawia z kwitkiem, gdyż pracuje nad nową umową dla swojego zawodnika.

Co prawda 5-krotny reprezentant Polski ma ważny kontrakt z ASR do 30 czerwca 2025, ale zarabia mniej niż 500 tys. euro rocznie. Działacze ze Stadio Olympico chcą jednak dać Zalewskiemu konkretną podwyżkę (milion euro za sezon + liczne premie).

Przeczytaj również: Roma doceniła Zalewskiego. Polak może liczyć na nową umowę

Komentarze

Na temat “Roma odrzuca trzy oferty za Zalewskiego