Jasne plany AS Romy względem dwóch rezerwowych

Andrea Belotti
Andrea Belotti Imago/Dennis Ewert

AS Roma w najbliższym czasie ma do podjęcia kilka ważnych decyzji względem swoich zawodników. Klub jest zadowolony z postawy Diego Llorente, ale klauzula odstępnego w wysokości 18 milionów euro jest dla klubu zbyt wysoka. Wilki przedłużą natomiast umowę z Andreą Belottim, o czym poinformował Fabrizio Romano. 

  • Diego Llorente pokazał się pod koniec sezonu z dobrej strony, ale mało prawdopodobne, żeby Roma miała go wykupić z Leeds
  • Klauzula odstępnego Hiszpana wynosi 18 milionów euro, co w Rzymie postrzegane jest za zbyt duży wydatek
  • Wilki przedłużą natomiast kontrakt Andrei Belottiego. Nowy będzie ważny do końca czerwca 2025 roku

Przyszłość Llorente i Belottiego jasna

Dopiero pod koniec sezonu Diego Llorente zaczął częściej otrzymywać szanse do gry od Jose Mourinho. Obrońca za zaufanie odpłacił się przyzwoitymi występami, jednak według Fabrizio Romano to nie wystarczy, żeby AS Roma zdecydowała się aktywować jego klauzulę odstępnego. 

Wilki mają możliwość wykupienia wypożyczonego z Leeds Hiszpana za 18 milionów euro. Jest to jednak zbyt wysoki wydatek dla klubu. 29-latek prawdopodobnie wraz z końcem sezonu powróci do Leeds. Inne plany rzymianie mają względem Andrei Belottiego. 

Według włoskiego dziennikarza, klub zdecydował się aktywować klauzulę w kontrakcie Włocha i przedłużyć z nim umowę. Nowa będzie ważna do końca czerwca 2025 roku. 29-latek co prawda zanotował tylko cztery trafienia w 46 meczach, jednak sztab szkoleniowy wierzy, że wobec częstszych okazji do gry Belotti wróci do formy, jaką prezentował w barwach Torino.

U nas też: Gwiazdor Romy z koszmarną kontuzją. Czeka go długa przerwa

Komentarze