Przyszłość środkowego obrońcy Romy rozstrzygnięta?

Chris Smalling
Chris Smalling Pressfocus

Przyszłość Chrisa Smallinga to w ostatnich tygodniach obiekt wielu medialnych spekulacji. Obrońca po sezonie może rozstać się z Romą, a zainteresowanych jego usługami nie brakuje. Według dziennikarzy Il Messaggero Anglikowi nie jest na rękę przedłużenie umowy z Rzymianami.

  • Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Chrisa Smallinga
  • Anglik otrzymał ofertę dwuletniego przedłużenia umowy, jednak wciąż nie dał na nią odpowiedzi
  • Inter Mediolan ma nadzieję na pozyskanie go latem, ale interesuje go jedynie darmowy transfer

Roma czeka na odpowiedź Chrisa Smallinga

Umowa Chrisa Smallinga wygasa wraz z końcem sezonu. W kontrakcie istnieje jednak zapis, wedle którego automatycznie może zostać ona przedłużona o rok. Żeby tak się stało, stoper musiałby rozegrać przynajmniej 50 procent meczów w tym sezonie. 

AS Roma jest zadowolona z postawy Anglika i chciałaby zatrzymać go na dłużej. To jednak nie jest na rękę 33-latkowi, który planuje już dalszą karierę poza Rzymem. Dziennikarze Il Messaggero przekazali, że środkowy obrońca niemal na pewno wraz z końcem sezonu rozstanie się z Wilkami. Spore zainteresowanie zakontraktowaniem zawodnika wyraził już między innymi Inter Mediolan. Sytuację Smallinga śledzą również Juventus i West Ham.

Klub zaoferował obrońcy opcję dwuletniego przedłużenia współpracy, jednak z zarobkami na poziomie 2,5 miliona euro za sezon. To o milion mniej aniżeli wynosi aktualna gaża zawodnika. Smalling nie dał jednak do tej pory żadnej odpowiedzi. Inter ruszy po niego latem, jednak pod warunkiem, że defensora uda się pozyskać w ramach transferu bezgotówkowego. 

Komentarze