Roma negocjuje z PSG. Zostało najtrudniejsze

Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum Pressfocus

Georginio Wijnaldum jest na dobrej drodze do tego, aby jego nowym klubem została Roma. Rzymianie negocjują z PSG najtrudniejszy aspekt umowy.

  • Georginio Wijnaldum chce wzmocnić Romę
  • Zgodę na wypożyczenie daje PSG
  • Kluby muszą jeszcze porozumieć się w kwestii finansów

Mourinho z szansą na spore wzmocnienie

Roma w sezonie 2022/2023 ma obowiązek awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ponadto powinna namieszać w czołówce Serie A. Takie myśli zapewne mieli kibice rzymian, gdy w stolicy Włoch powitany został Paulo Dybala. Argentyńczyk mocno podnosi jakość składu, który wciąż wymaga jednak wzmocnień. Jose Mourinho nie licząc pozyskania Dybali, otrzymał tylko trzy transfery. Do Romy dołączyli: Nemanja Matic, Zeki Celik oraz Mile Svilar. Za jakiś czas głębia składu może być większa.

Jose Mourinho chce między innymi, aby klub sprowadził mu kolejnego gracza do środka pola. Portugalczyk udowodnił już w minionym sezonie, że warto mu zaufać. Roma podjęła zatem rozmowy z PSG, których tematem jest Georginio Wijnaldum. Holender zdecydowanie nie sprawdził się w stolicy Francji, więc pragnie zmienić otoczenie, mając na względzie zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze.

Wijnaldum jest zdecydowany na to, aby jego nowym zespołem była Roma. Włoski klub ustalił z PSG, że mający jeszcze dwa lata kontraktu Holender, zostanie wypożyczony do stolicy Włoch na sezon 2022/2023. Rzymianie będą mieli zagwarantowaną opcję wykupu za dziesięć milionów euro. Do ustalenia z PSG pozostała jeszcze kwestia tego, kto będzie pokrywał wynagrodzenie zawodnika. Francuski klub optuje za tym, aby Roma płaciła całość. Z kolei przedstawiciel Serie A woli, aby pensję podzielić na po 50%,

Czytaj także: Rozstania służą Interowi. Zaoszczędził mnóstwo pieniędzy

Komentarze